Перейти до основного вмісту

Вадим КАРАСЬОВ: Будучи формально виключеною з партії,

реально вона залишається впливовим гравцем
03 вересня, 00:00
ФОТО МИХАЙЛА МАРКIВА

Лідер Партії регіонів Віктор Янукович днями заявив про те, що потрібно визнати незалежність Південної Осетії та Абхазії. На що секретар Ради національної безпеки та оборони — Раїса Богатирьова (член Партії регіонів) відповіла, що позиція лідера Партії регіонів є одноосібною і не є колективною ухвалою партії, ухвала партії може бути іншою. Негайною була реакція регіоналів, а точніше — політради партії, яка при трьох, які утрималися, виключила Раїсу Богатирьову з партії в зв’язку з її заявами під час недавнього візиту до США, які не відповідають позиції партії щодо Південної Осетії та Абхазії. На захист своєї колеги по партії став народний депутат України — Борис Колесников, який вважає виключення Раїси Богатирьової з Партії регіонів неадекватною мірою дисциплінарного стягнення. Говорить Борис Колесников: «Для цього є інші засоби покарання, наприклад, — сувора догана. Раїса Богатирьова дуже багато зробила для партії. І дехто з тих, хто голосував «за», палець об палець не вдарили для становлення партії. Раїса Богатирьова для мене та Ріната Ахметова завжди була, є й буде близькою людиною». Політолог Віктор Небоженко, керівник соціальної служби «Український барометр» вважає, що висловлювання Раїси Богатирьової — це лише привід для її виключення. «Є інші причини, — стверджує він у коментарі УНІАН. — Партія регіонів переживає важкий період: їй зараз потрібно вирішити, чи вона є повністю проросійською силою, чи представляє українські інтереси».

Так які ж наслідки для Партії регіонів матиме виключення з її лав Раїси Богатирьової?

Вадим КАРАСЬОВ, директор Інституту глобальних стратегій:

— По-перше, виключення Раїси Богатирьової з Партії регіонів — це серйозний крок на виключення Віктора Ющенка з відносин між Партією регіонів і Президентом. Фактично було дано сигнал про небажання далі продовжувати напівгласні переговори про формування нового уряду. Лінія між Президентом і Партією регіонів обірвалася. По-друге, це означає, що Партія регіонів зробила серйозний ідеологічний поворот і зайняла лівий фланг геополітичного поля. Це говорить не лише про зміну ідеології, але й про підготовку до можливих перевиборів Верховної Ради або навіть дострокових президентських виборів. Тут Партія регіонів не збирається поступатися жодною п’яддю землі свого ліворосійського електорального поля прогресивним соціалістам, комуністам та іншим. По-третє, виключення Богатирьової — це перехід до більш прагматичних позицій Партії регіонів. Виключення секретаря Ради національної безпеки і оборони означає, виключення можливості інтеграції Партії регіонів до нинішнього політичного режиму країни. Можна зробити висновок, що Партія регіонів на порядок денний ставить створення іншого політичного режиму в країні, з іншими конфігураціями. Дані конфігурації можуть бути абсолютно різноманітними.

Таким чином, Партія регіонів сьогодні визначилася зі своєю позицією в зовнішній і внутрішній політиці. У зовнішній політиці — це повна орієнтація на Росію, оскільки в недавньому грузино-російському протистоянні, вони зайняли російську позицію. У внутрішній політиці — відсторонення від нинішнього політичного режиму України. Але, окрім цього, багато питань викликає те, як сталося відсторонення Раїси Богатирьової від партії. Наскільки правомочна у морально-політичному значенні рада партії виключати Богатирьову? До виключення Раїси Богатирьової з партії готова група Віктора Януковича, але не всі інші члени Партії регіонів. Оскільки в свідомості керівництва та багатьох членів партії, Богатирьова — це впливова людина. Будучи формально виключеною з партії, реально вона залишається ще впливовим гравцем. Тому, її відновлення в партії цілком можливе.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати