Віктор Мусіяка: "Питання про розпуск Верховної Ради - це смішно й сумно"
Балачки навколо розпуску Верховної Ради свідчать про те, що хтось виношує якісь ідеї. Тому я цілком припускаю (попри те, що, як ми знаємо, слово Президента дорого коштує), що нам можна було б зібратися й до закінчення 30 днів. Наприклад, для того, аби уточнити порядок денний засідань 28-29 серпня. Ми могли б провести це пленарне засідання й вирішити ті проблеми, що для когось існують. Хоча я вважаю, що цієї проблеми практично немає.
Повинен сказати, що в мене є ще один аргумент, про який я зараз не говоритиму. Але він на той випадок, якщо комусь захочеться все-таки цю акцію здійснити. Цей аргумент, на мій погляд, зводить "нанівець" усі спроби реалізувати положення ст. 90 Конституції. Поки немає підстав для того, аби оголошувати його, оскільки немає підстав говорити про те, що Верховна Рада може бути достроково розпущена.
Про можливий розвиток стосунків Президента та Верховної Ради з початком осінньої сесії
- Ми неначе створили передумови для того, аби ввести корективи й, відповідно, нормально працювати. І раптом з'являються якісь обставини, які кимось обігруються, аби продовжувати загострювати обстановку, знову розпочинати війну. Я думаю, що ці два дні - 28-29 серпня - багато про що скажуть, виявлять, що на нас чекає на останній сесії цього скликання. Якщо успішно пройде ця акція, то я думаю, що й сесія пройде плідно. Можливі варіанти відкидання всіх суперечностей, пошуки компромісів - нормальна робота.
Грунт для конфлікту може виникнути за наявності якихось додаткових обставин. Як гіпотетично можуть виникнути обставини для імпічменту Президента, хоча зараз немає передумов та можливостей, навіть гіпотетичних, аби розглядати питання про імпічмент.
Про можливе подовження повноважень Верховної Ради
- Ця ідея розглядатиметься разом із законом про вибори. Вона тільки так і може розглядатися. Ви ж розумієте всі ці пристрасті - коли ті, хто є прихильником ідеї подовження повноважень Верховної Ради, різко заявили, що вони тільки тоді голосуватимуть за закон про вибори, коли ВР проголосує про подовження своїх повноважень (а їхні голоси потрібні для ухвалення закону). З іншого боку, є ті, хто проти подовження повноважень, а - тільки за закон. Засідання 28-29 серпня - це шанс, який у нас ще є, аби вирішити цю проблему.
Про майбутні призначення до уряду України, і, зокрема, про можливе введення до складу Кабміну Дмитра Табачника.
- Я не знаю. Я навіть, знаєте, якось не замислювався над цим питанням - хто ще увійде до уряду України. Щодо Табачника, то у випадкові його призначення в усіх виникнуть старі спомини та відчуття. І Верховна Рада цей крок Президента одразу сприйме як свого роду "сигнал". Його прихід до уряду призведе до негативного сплеску величезної сили, стане сигналом до вже остаточного протистояння між Президентом та Верховною Радою.