«Впізнаю свою Україну!»
За тиждень, що минув з часу відкриття Фотовиставки «Дня» у бібліотеці Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки, її відвідали і студенти, і учні коледжів та шкіл міста![](/sites/default/files/main/articles/07022013/2fotovist.jpg)
Марію Мацюк, менеджера з туризму комунального підприємства «Центр туристичної інформації і послуг», на відкриття виставки «Дня» привела не лише звичайна цікавість, а й бажання зрозуміти, що приваблює людей у багатьох містах України до цієї імпрези. Два роки вона навчалася у Любліні, в університеті Марії Кюрі-Склодовської, і зауважила, як багато там організовують різноманітних виставок: і фото, й живопис, і етнічної культури... Каже, що польська молодь є одними з найактивніших відвідувачів таких виставок і найбільшими шанувальниками. І відвідують їх не заради того, аби пропустити пару, а для власного розвитку. Оскільки Центр туристичної інформації і послуг займається саме формуванням туристичної привабливості міста та першим зустрічає потенційних туристів, то Фотовиставка «Дня», на думку Марії, має стати однією з «точок» на культурній мапі міста.
Слід відзначити, що уміння бачити і, головне, пропагувати якість продемонстрували і волинські ЗМІ: відкриття нашої виставки стало подією не лише для лучан, які присвятили Фотовиставці «День»-2012 свої репортажі та сюжети (дякуємо вам, колеги з Волинського державного телебачення, сайта ВолиньPost, газети «Слово Волині» та ін), а й інформаційні джерела історичної Волині — як-от рівненсько-волинський інформаційно-аналітичний портал «Четверта влада». Довелося почути від колег також і питання на кшталт: чому таким нетривалим був візит головного редактора «Дня» до Луцька, адже проблема браку змістовного спілкування існує...
Після тривалих зимових канікул навчання у Східноєвропейському національному університеті імені Лесі Українки розпочалося лише минулого понеділка. Але у книзі відгуків фотовиставки вже є записи студентів та викладачів.
«Кожна зі світлин — це ніби пазл, із яких твориться неповторне панно, ім’я якому — Україна!» (Ігор Ольшевський, письменник).
«Велике спасибі за титанічну роботу з організації такої виставки. Це свято для душі. Це роздуми, спогади, нагадування про те, що ми є і що варті цього світу» (студенти 31-ї групи заочної форми навчання).
«У захопленні від «Крил» і «Гуцульського хайку». На усіх цих світлинах впізнаю свою Україну. І красиву, і неповторну, і горду, і розгублену, і беззахисну, як-от на фото «Дві правди». Спасибі «Дню», за допомогою якого, сподіваюся, знайдемо одну Правду». (учні 6-В класу Луцької школи №25 і класний керівник).
«Дякуємо за велику справу — наближення до правди і любові!» (студенти Луцького базового медичного коледжу).
Маємо також і перші враження нових читачів видань «Дня»:
Ярослав ГОШОВСЬКИЙ, професор, доктор психологічних наук, завідувач кафедри вікової психології Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки:
— Я придбав серію «Бронебійна публіцистика» не лише заради втілення власного інтересу до такої літератури. Читаю газету «День», шаную її націотворчі зусилля, у які цілком вписується і видання «Бронебійної публіцистики». Велика заслуга газети у виданні цієї добірки публіцистичних праць, які наразі вперше зібрані так компактно. Це праці, які мають реальний вплив на свідомість і усвідомлення, які повинні мати цей вплив на навчально-виховний процесс, процес формування громадянина, представника своєї нації. Нам, психологам, дуже цікавий психогенез особистості в умовах різних обмежень для розвитку, а «Бронебійна публіцистика» якраз і дає можливість для розуміння і прозріння.
Людмила СТАСЮК, директор Волинської державної обласної універсальної наукової бібліотеки імені Олени Пчілки:
— Ми маємо й україновну версію «Дня», і його англомовний додаток. Дуже шкодую, що газета «День» не доходить наразі до районних, а тим більше — сільських бібліотек. Її публікації змушують думати, а це, можливо, не всім подобається, а наші бібліотеки не дуже мають кошти на передплату видань... Тому ми щоразу, коли відбувається день «Дня» у Луцьку, закуповуємо ті книги, на які у нас на той час вистачає грошей. Ми б закупили всю бібліотеку «Дня» і не в одному екземплярі, бо люди дуже цікавляться цими книгами. Це хороша публіцистика, а бути добрим публіцистом сьогодні не просто. Вважаю, що за працями сьогоднішніх авторів «Дня» наші нащадки вивчатимуть історію України, її становлення як держави. Бібліотеками нині користується обмежене коло людей, але ці люди заслуговують мати можливість читати ту ж «Бронебійну публіцистику» не вишукуючи окремі праці в Інтернеті, а у бібліотеці. Публіцистика «Дня» — це публіцистика прогресивної інтелігенції.
Фотовиставка «Дня» триватиме в Луцьку до 17 лютого ц. р. у бібліотеці Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки у робочі дні бібліотеки з 9.00 до 18.00. Вхід вільний. Бонус від «Дня»: тут ви можете придбати наші книжки і оформити передплату на газету за редакційною ціною.