Перейти до основного вмісту

Євромайдан: фаза кризи

«День» запросив активістів до «дорослої розмови»
16 грудня, 20:22

16 грудня в редакції «Дня» відбувся круглий стіл з теми «Системна політична криза в Україні. Фаза — Євромайдан». Ідея проведення такої зустрічі в нашій редакції обдумувалась практично від початку того студентського романтичного Майдану. Перший раз ми закликали до дискусії громадськість зі шпальт газети. Тієї п’ятниці, коли був Вільнюс, «День» вийшов з першою шпальтою із заголовком матеріалу «Як розпорядитися енергією Майдану?». Майдан змінився, а питання й досі актуальне...

Тож назріла потреба ближчого знайомства та відвертої розмови. На круглий стіл завітали експерти з різних галузях — юристи, політологи, громадські активісти, молоді політики, зокрема психолог і публіцист Олексій АРЕСТОВИЧ, політолог Вікторія ПОДГОРНАЯ, блогер Олександр ГОНТАР, публіцист і правник Геннадій ДРУЗЕНКО, співавтор ідеї об’єднання громадських ініціатив «Євромайдану», співавтор концепції Єврореволюції Руслан РОХОВ, юрист Олексій ГОНЧАРУК, голова політичної партії «Демократичний Альянс» Василь ГАЦЬКО. Кожен з них — уже проявив активну громадянську позицію на Євромайдані, висловив своє бачення розвитку подій та акумулюванню протестних сил мільйонів українців. Який результат? Хто з лідерів Майдану почув їхні думки?

«У нашої країни, говорячи образно, є дві виразні «півкулі» — одна дуже емоційна, інша — раціональна. Але раціональна працює гірше... Всі крупні події мають, на жаль, виразно емоційний характер. Раціональне зерно часто відноситься за другий план. Тому хочу запитати у вас, активних громадських діячів, де і в якому стані сьогодні знаходиться Україна? Ваш план дій? — звернулася до присутніх модератор зустрічі головний редактор «Дня» Лариса ІВШИНА. — Відповідь не так просто знайти. Такі зустрічі якраз і потрібні для того, щоб визначити, в якому раціональному місці революції ми знаходимося? До речі, у Тернополі відбувся Євромайдан із назвою: «Запрошуємо до дорослої розмови». Фестивальна частина майдану пройшла і таких мітингувальників, які намагаються знайти відповіді на прагматичні запитання, треба підтримати».

«Сьогодні на Євромайдані дійсно забагато емоційного і замало раціонального. Чим став Євромайдан? Це — багато дуже гарних людей, передовсім молодих і емоційних, які готові жертвувати собою, віддавати найкращі прояви своєї душі за мрію кращого життя, — відзначив психолог і публіцист Олексій АРЕСТОВИЧ. — Але наше суспільство дуже легко, на жаль, загіпнозувати приближенням і віддаленням міліцейського кийка. Кийок приблизився — стихійна оборона, і жодного раціонального вчинку. Кийок віддалився — святкуємо з «Океаном Ельзи» ніч миру... Я переконаний, що куди б ми не рухались — в ЄС чи ТС — нам потрібно раціонально мислити та виносити прагматичні уроки з тих часом непростих викликів, які стоять перед країною».

Про завдання максимум і мінімум Євромайдану, хто і куди повинен спрямувати енергію мільйонів мітингувальників, «сцену», «режисерів» та головних «дійових осіб» найбільшого в новітній історії України мирного протесту читайте у матеріалі з круглого столу вже у найближчих номерах «Дня».

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати