Перейти до основного вмісту

З «Максимом» і в будьонівці

У кримських музеїв немає грошей на охорону
14 листопада, 00:00

Борг Кримського республіканського краєзнавчого музею за сигналізацію та фізичну охорону приміщення на сьогоднішній день становить 76 тисяч гривень — повідомив журналістам начальник відділу Державної служби охорони Олексій Кабелецький. «Півроку ми виплачуємо охоронникам музею платню з власних коштів», — підкреслив він і пояснив, що служба охорони — організація госпрозрахункова, іншого джерела фінансування, окрім оплати своїх послуг клієнтами, не має. «Ми звернулися до господарського суду Сімферополя, і він виніс рішення на нашу користь, але конкретних важелів відшкодування боргів немає», — додав начальник відділу. За його словами, через два тижні після попередження держохорона має право припинити надавати послуги краєзнавчому музею. «Так було в Алуштинському краєзнавчому музеї — два тижні вони охороняли будинок своїми силами, потім частину боргу все-таки виплатили», — сказав Олексій Кабелецький.

У цей час кримські підрозділи служби охорони обслуговують 15 об’єктів культури. Їх охороняють 68 бійців. Серед музеїв, за словами Олексія Кабелецького, нічого не винен тільки Алупкінський палацово-парковий заповідник. Заборгованість музеїв та інших об’єктів, що охороняються, за послуги сигналізації й фізичної охорони становить 304 тисячі гривень.

Відбудуться, очевидно, зміни й у житті Будинку-музею Максиміліана Волошина в Коктебелі Як повідомляє Кримське інформаційне агентство, власті Феодосії пропонують для виведення цього музею з кризи повернути йому статус юридичної особи, який він втратив після входження до складу Коктебельського республіканського еколого-історико-культурного заповідника «Киммерія Волошина». Про це на нараді керівництва Криму, Феодосії й керівництва заповідника в Коктебелі заявив керуючий справами міськвиконкому Феодосії Віктор Болотський. Він переконаний, що музей Волошина повинен мати статус юридичної особи, а в ньому «має бути людина, котра відповідає за всю фінансову, господарську й іншу діяльність». При цьому кадри для музею, підкреслив керсправами, повинні відбиратися дирекцією й Міністерством культури Криму за конкурсом і за узгодженням з управлінням культури Феодосії. Ситуація, що склалася в заповіднику, гнітюча, вважає Віктор Болотський. За його словами, адміністрація заповідника «повністю позбавила» юридичної та фінансової самостійності музей поета. «Дирекція музею не знає, скільки музей заробляє, їм не дають штатного розкладу», — зазначив він. Віктор Болотський назвав «кричущим випадком, що не має аналогів в Україні», звільнення охоронців фондів. За його словами, була незаконно звільнена Тетяна Серікова, відновлена в посаді судом, а пізніше Віра Осадська. «Все це відбувалося без актів прийому- передачі, — підкреслив він, — і це в музеї, що має декілька десятків тисяч одиниць зберігання основних фондів! Це оригінали декількох століть!». На думку Віктора Болотського, в незадовільному стані перебуває будівля музею, в заповідній парковій зоні ведеться вирубка без узгодження з дирекцією музею. «Я не буду лякати й розповідати про тріщини завтовшки з палець» у будинку Волошина, після проведення там ремонтно-реставраційних робіт, — сказав керсправами міськвиконкому Феодосії. Він зазначив, що фірма-підрядчик провела ремонт «без тендера та без ліцензії на проведення цих робіт». «Вдумайтеся, Будинок-музей ремонтувала шабаш- бригада, можливо, знайома з кимось», — сказав він. За його словами, документи за цим фактом передано в прокуратуру Феодосії .

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати