Перейти до основного вмісту

Замість пільг — «адреси»

Ветерани пропонують відстрочити реформу
22 жовтня, 00:00

Учора Комітет Верховної Ради у справах пенсіонерів, ветеранів та інвалідів розглядав питання соціального захисту ветеранів війни. До цієї категорії в Україні належать майже чотири мільйони чоловік, серед яких 812 тисяч — учасники бойових дій, із них майже триста тисяч мають статус інвалідів війни. Цим людям надається можливість користуватися цілим пакетом різних соціальних пільг — проїзд у транспорті, оплата квартири, забезпечення ліками, iнші послуги — доставка продуктів харчування і медикаментів, приготування їжі та прання білизни, обробка присадибних ділянок. На сьогодні законодавство України їм це чітко гарантує.

Усі види пільг можна розбити на три категорії — за заслуги, за соціальною ознакою та ознакою службовою. У зв’язку з тим, що перехід від системи пільг до системи адресної допомоги оголошений метою держави, пільги за заслуги можуть трансформуватися на допомогу за соціальною ознакою. Така трансформація не влаштовує ветеранів як за формулюванням, так і за своїм передбачуваним матеріальним вираженням. Адже на сьогодні фінансування «безкоштовного» проїзду здійснюється з держбюджету тільки на 30% від потрібного, а решту 70% вимушені покривати зі своєї кишені транспортні організації. Тільки протягом минулих восьми місяців нинішнього року залізниця перевезла 800 тисяч пільговиків. А компенсація за невикористані санаторні путівки означається сумою в 70 гривень раз на два роки, що становить близько 10% від середньої разової вартості санаторного лікування. Забезпечення безпосередньо самих ветеранів транспортними засобами, медичною допомогою здійснюється не більше, ніж на 3—10%.

Особливі проблеми з транспортом у ветеранів, які мешкають у сільській місцевості. Міністерство транспорту обіцяє вирішити цю проблему насамперед у тих населених пунктах, до яких ведуть дороги з твердим покриттям. А тим, кому сьогодні доводиться користуватися путівцями, доведеться зачекати ще декілька років. Загалом фахівці комітету підрахували, що у разі переведення ветеранів війни на адресну допомогу в 2004 році загальна сума соціальної допомоги для них зменшиться порівняно з поточним роком удвічі. Запеклих противників переходу на адресну допомогу загалом немає, але багато хто хотів би ретельнішого відпрацювання механізмiв її впровадження.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати