Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Зберегти чи знищити?

Екологи та вчені сперечаються через підготовку оновлених списків рослин до Червоної книги України
07 вересня, 19:07

Четверте оновлене видання Червоної книги таки готується до друку. Нині науковці працюють над створенням оновлених переліків рослин, тварин та грибів, котрі мають до неї увійти. Адже одні види через зникнення треба до книги додати, а інші навпаки — викреслити. Утім через створення деяких списків виникли непорозуміння між науковцями, котрі входять до Національної комісії з питань Червоної книги, та деякими природоохоронними організаціями.

Так, у червні представники «червонокнижної» комісії готували звернення до Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів із проханням виділити кошти на додаткові польові дослідження щодо кількох видів рослин. Ішлося про плаун річний, ковилу волосисту, цибулю ведмежу та місячницю оживаючу. Учасники комісії додавали, що в разі необхідності готові надати Міндовкіллю «оновлені зведені переліки видів тварин, рослин та грибів для їхнього затвердження в установленому порядку та включення до четвертого видання ЧКУ».

Проте у «Київському еколого-культурному центрі» (КЕКЦ) вважають, що згадані види рослин, а також водяний горіх плаваючий, сальвінія плаваюча, зморшок степовий, смілка литовська та береза темна можуть бути виключені із оновленого видання Червоної книги. Аби цьому запобігти, активісти природоохоронної організації прийшли учора, 7 вересня, до Міндовкілля з акцією протесту.

«В Україні відсутні дані щодо детального поширення та динаміки цих видів в межах усієї країни, тому їх виключення порушує ст. 16 Закону « Про Червону книгу України», — ідеться у заяві КЕКЦ. — Ми вважаємо, що виключення цих видів з Червоної книги викликано дерибаном землі та було замовлено забудовниками, земельними магнатами та чорними лісорубами. Ми вважаємо, що виключення цих видів з Червоної книги призведе до їхнього повного знищення. Проти виключення цих видів виступило 20 кандидатів та докторів біологічних наук, які вже направили Міндовкіллю України своє звернення. Ми закликаємо екологічні організації та чесних вчених підтримати наші вимоги та наші акції».

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати