Перейти до основного вмісту

Коротко / НОВИНИ КОМПАНIЙ

15 грудня, 00:00

Поставки нафти на переробку скоротилися

Поставки нафти на українські нафтопереробні заводи (НПЗ) у листопаді скоротилися на 3,1% порівняно з жовтнем 2004 року та на 1,8% порівняно з листопадом минулого року — до 1952,4 тис. тонн. Як повідомило агентству Інтерфакс-Україна джерело в Мінпаливенерго, поставки російської нафти знизилася на 3,9% порівняно з жовтнем — до 1688 тис. тонн, української зросли на 4,75% — до 189,5 тис. тонн, а поставки казахстанської нафти залишилися без змін — 74,9 тис. тонн. Найбільші обсяги нафти в листопаді поставлені на Кременчуцький НПЗ (ЗАТ «Укртатнафта») — 666,2 тис. тонн нафти (на 22,9% більше, ніж місяць тому), із них російської — 570,3 тис. тонн, української — 91,9 тис. тонн. Лисичанський НПЗ (ВАТ «ЛиНОС») у листопаді отримав 629,1 тис. тонн нафти (на 5,4% більше, ніж у жовтні), із них російської — 554,2 тис. тонн, казахстанської — 74,9 тис. тонн.

Хімпром убезпечив себе від проблем

Мінпромполітики України вдалося мінімізувати негативний вплив введених обмежувальних заходів у банківській сфері на діяльність підприємств хімічної галузі, заявив заступник міністра промполітики Володимир Новицький. З його слів, із метою попередження негативних наслідків Мінпромполітики проводить моніторинг фінансових проблем підприємств: «практично з кожним підприємством маємо контакт і з НБУ також, щоб вирішувати конкретні проблеми конкретних підприємств щодо кредитів або конвертування валюти для купівлі сировини». Це особливо важливе в контексті укладення нових контрактів у галузі, що заплановані на грудень 2004 року та січень 2005 року, зазначив заступник міністра. В. Новицький також зазначив, що Мінпромполітики «серйозно займається питанням сприяння експорту, щоб максимально його збільшити».

Національний оператор зв’язку коштує три мільярди

Уряд України прогнозує в 2005 році отримати від продажу 42,86% акцій національного оператора зв’язку ВАТ «Укртелеком» 3 млрд. грн. Такі цифри містяться в пояснювальній записці доопрацьованого проекту держбюджету на 2005 рік, внесеного Кабінетом Міністрів у Верховну Раду в понеділок. Згідно з проектом, сумарні надходження від приватизації держмайна прогнозуються в сумі 7 млрд. грн. При цьому основні надходження передбачаються від продажу пакетів акцій «Укртелекому» та ВАТ «Одеський державний припортовий завод» (1 млрд. грн.).

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати