Перейти до основного вмісту

Коротко / НОВИНИ КОМПАНIЙ

31 липня, 00:00

Довгоочікуваний кредит

Національна атомна енергетична компанія «Енергоатом» підписала кредитні угоди з Європейським банком реконструкції та розвитку (ЄБРР) й Euratom на суму відповідно $42 мільйони та $83 мільйони для фінансування заходів щодо підвищення безпеки другого енергоблоку Хмельницької атомної електростанції (ХАЕС-2) та четвертого — Рівненської (РАЕС-4). Гроші надано на термін 15 років, пільговий період становить чотири роки. Ставка із кредиту — Libor плюс 1. Крім того, підписані гарантійні угоди між кредиторами й урядом України. Перші кошти кредиту «Енергоатом» сподівається отримати вже до кінця цього року.

MMS стає загальнодоступним

Один із провідних недержавних операторів зв’язку ТОВ «Голден телеком» із 1 серпня почне надавати абонентам послугу обміну мультимедійними повідомленнями (MMS). Вона надається в тестовому режимі, відправка й отримання одного ММS-повідомлення безкоштовні. Абонент оплачує лише вартість хвилини з’єднання з сервісним номером — $0,05 для контрактних абонентів та $0,1 для абонентів передоплачених послуг. Зараз обмін такими повідомленнями можливий лише всередині мережі компанії. З серпня вона знижує тарифи на міжнародні дзвінки для контрактних абонентів мобільного зв’язку. Нові в середньому на 20—30% нижчі за граничні. А з 11 серпня, з метою попередження шахрайства, вводиться плата за з’єднання при міжнародному зв’язку для абонентів передоплачених послуг. Вартість з’єднання становитиме 10% від тарифу на одну хвилину розмови. При переговорах із країнами СНД плата не стягується.

Звідки збитки?

Державне підприємство «Виробниче об’єднання «Південний машинобудівний завод ім. Макарова» («Південмаш», Дніпропетровськ) завершило січень — червень 2004 року зі збитком 58,18 мільйона гривень, тоді як за аналогічний період 2003 року збитки підприємства становили лише 9,75 мільйона гривень. Обсяг реалізації компанії в першому півріччі зріс на 47%, а товарної продукції — до 135 мільйонів гривень. Дебіторська заборгованість «Південмашу» в цьому півріччі зросла на 7,2% — до 488,98 мільйона гривень, кредиторська — на 3% (649,9 млн. грн.). Водночас об’єднання скоротило заборгованість за газ — в 2,3 разу та за електроенергію — на 54,9%. «Південмаш» у першому півріччі також збільшив у 2,4 разу залишки нереалізованої продукції — до 52,27 мільйона гривень. Минулий рік компанія завершила зі збитком 48,69 мільйона гривень.

На «Краснолиманській» більше не ризикують

Учора планували відновити рятувальні роботи в шахті «Краснолиманська», припинені у зв’язку зі смертю одного та госпіталізацією шести гірничорятувальників. Державній комісії представлено новий проект ліквідації наслідків вибуху метану. Серед затверджених стратегічних цілей проекту головною визнано виявлення потерпілих та підйом їх на поверхню, а також локалізація пожежі. Водночас Держкомісія вказала на технічні недоробки проекту. Його вдосконаленням займеться група на чолі з головним інженером шахти Олександром Стариковським. Тільки після цього можуть прийняти рішення про продовження рятувальних робіт. Стан потерпілих гірничорятувальників залишається без змін.

Ціни на пальне залишаться незмінними

Вчора уряд і нафтові компанії підтвердили свою домовленість про дотримання умов Меморандуму щодо стабілізації цін та розвитку ринку нафтопродуктів на наступні місяці. Це сталося на черговому засіданні робочої групи за участю керівників українських нафтових компаній, яка, відповідно до меморандуму, періодично здійснює консультації щодо ситуації на ринку нафтопродуктів. Головував на засіданні перший віце-прем’єр-міністр, міністр фінансів України Микола Азаров. На засіданні було проаналізовано вплив на роздрібні ціни збільшення цін і митних тарифів на нафту російського походження. За розрахунками урядових фахівців, якщо ціни за тонну нафти не перевищуватимуть $245, то за умов достатньої рентабельності нафтопереробних пiдприємств роздрібні ціни на нафтопродукти можуть залишитися на рівні, який зафіксовано в меморандумі і який реально існує сьогодні.

Розрахунок — в Україні, пальне — за кордоном. Чи це кримінал?

Юридична фірма «Ілляшев та Партнери» виграла справу, підтримуючи позов до першої інстанції Київського апеляційного господарського суду однієї з двох компаній — продавців нафтопродуктів, які подали апеляцію на дії Податкової адміністрації України. ДПАУ звинувачує місцевих нафтотрейдерів у порушенні Закону «Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті».

Суперечність виникла через механізм розрахунків, що застосовується до міжнародних перевізників — резидентів України, які за кордоном за картками, виданими в Україні, отримують пальне, що належить фірмам-нерезидентам, з якими було укладено відповідний договір. Одним словом, розрахунок — в Україні, пальне — за кордоном. Таким чином, придбане пальне фактично є українською власністю за кордоном, яка, власне, не перетинає український кордон та не потрапляє на митну територію України. «В обох справах очевидна відсутність факту ввозу продукції на митну територію України», — коментує суперечку юрист Максим Копейчиков.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати