Коротко / НОВИНИ КОМПАНIЙ
«Енергоатом» отримає $83 мільйони
Єврокомісія 20 липня схвалила виділення національній атомній енергогенеруючій компанії (НАЕК) «Енергоатом» кредиту в розмірі $83 мільйони для фінансування заходів щодо підвищення безпеки другого енергоблоку Хмельницької атомної електростанції та четвертого Рівненської. Як повідомлялося, ЄБРР та Єврокомісія в особі Euroatom нададуть кредит у розмірі $125 мільйонів. Рішення про $42 мільйони рада директорів ЄБРР прийняла 6 липня, решту частину коштів — $83 мільйони — дасть Euroatom. Підписання кредитної угоди заплановане на 29 липня в Києві. НАЕК сподівається отримати перші кошти вже до кінця 2004 року. На вимогу ЄБРР фахівці «Енергоатома» спільно з представниками АЕС та Державного комітету ядерного регулювання України для кожного енергоблоку, що вводиться в експлуатацію, розробили 147 заходів щодо підвищення їхньої безпеки. Завершення робіт заплановане на 2007 рік. Гроші можуть бути використані лише на здійснення ремонтних робіт, які проводитимуть після введення енергоблоків у промислову експлуатацію.
Nemiroff збільшила виробництво
Компанія Nemiroff у січні — червні поточного року збільшила випуск лікеро-горілчаної продукції на 58% порівняно з аналогічним періодом 2003 року. В червні цього року компанія випустила 422,7 тисячі дал лікеро-горілчаної продукції — на 38% більше, ніж за аналогічний період минулого року. Обсяг виробленої в червні продукції в нинішніх оптових цінах без ПДВ, акцизного збору й інших непрямих платежів становив 39,473 мільйона гривень, що на 63% перевищує показник червня 2003 року. Nemiroff належать два заводи із виробництва алкогольних напоїв у Вінницькій області. В 2003 році компанія виробила на 40% продукції більше, ніж у 2002. Чистий прибуток Nemiroff минулого року досяг $32 мільйони.
Літаки — застраховані
Компанія «Кредо-Класік» надала страховий захист українським літакам Ан-140-100 та Ан-74ТК-200, які представлені Харківським авіазаводом на авіасалоні Farnborough International — 2004, що проходить із 19 по 25 липня у передмісті Лондона. Програма компанії включає страхування відповідальності перед третіми особами з лімітами GBP100 мільйонів і GBP 50 мільйонів, у залежності від заявлених умов участі кожного з літаків, а також страхування демонстраційних польотів нового літака Ан 140-100.
Продаж активів «ЮКОСу»
Судові пристави взялися за підготовку продажу основного нафтовидобувного активу НК «ЮКОС» — АТ «Юганськнафтогаз», таким чином визначивши найгірший сценарій розвитку ситуації для російського нафтового гіганта, який заборгував державі. Продаж «Юганськнафтогазу» позначиться на вартості акцій холдингу, ціна яких, за оцінками експертів, може впасти майже вдвічі. Крім того, деякі аналітики не виключають ймовірності розвалу компанії. Державні виконавці вже стягли з НК «ЮКОС» на погашення заборгованості 5 мільярдів 254 мільйони рублів. «Юганськнафтогаз» може бути продано за $1,75 мільярда. Накладений арешт на акції та документи, що становлять систему ведення реєстру ВАТ «Юганськнафтогаз», ВАТ «Самаранафтогаз», ВАТ «Томськнафта ВНК», власником іменних цінних паперів яких є НК «ЮКОС».
Рекордні дивіденди
Microsoft заявила, що виплатить своїм акціонерам додатковий дивіденд у розмірі $3 на акцію. Загальний обсяг становитиме $32 мільярди. Розмір виплат Microsoft — безпрецедентний за своїми масштабами випадок у корпоративній історії. У результаті Білл Гейтс отримає $3,3 мільярда. А також додаткові $180 мільйонів на рік завдяки збільшенню обсягу виплачуваних квартальних дивідендів. Мільярдер пообіцяв віддати всі ці гроші до фонду Мелінди та Білла Гейтсів, що займається питаннями охорони здоров’я й освіти. 15 місяців тому компанія оголосила про наміри розпочати виплату квартальних дивідендів, що є досить рідкісним рішенням для високотехнологічної компанії. Зараз Microsoft має в своєму розпорядженні вільні кошти на суму $56 мільярдів. Після виплати дивідендів, запланованої на грудень, ще залишиться близько $20 мільярдів. Компанія інвестує вільні кошти в різні інвестиційні інструменти. Протягом останніх років Microsoft отримувала приріст за такими інвестиціями в розмірі 7% на рік.
Випуск газети №:
№127, (2004)Рубрика
Економіка