Коротко / НОВИНИ КОМПАНIЙ
Телеграфний переказ визнано архаїзмом
Національний оператор поштового зв’язку держпідприємство «Укрпошта» з 1 січня 2004 року припинив надавати послуги телеграфного переказу, повністю перейшовши на електронний переказ. Також із початку року запроваджено нову послугу — поштові відправлення «Експрес», які діють у межах України. Тариф на пересилку відправлення масою до 1 кг становить 5 грн., за наступні — повний чи неповний кілограм — 2 грн. Окрім того, відправлення «Експрес» може доставлятися кур’єром за додаткову платню. «Укрпошта» знизила тарифи на перевезення вантажів поштовим транспортом (приблизно на 28%), на пересилку міжнародної комерційної кореспонденції з відповіддю (на понад 13%) і на міжнародний купон для відповіді (на 33%).
Бізнес по-родинному
Антимонопольний комітет України дозволив приватній компанії з обмеженою відповідальністю «Gereol Holding B.V.» (Нідерланди) придбати великий пакет акцій ТОВ «ЛАН» (Дніпропетровськ). Це забезпечить голландцям, які діють на ринках виробництва протеїнових інгредієнтів, торгівлі зерном та насінням олійних культур, олії соняшникової й інших харчових продуктів, понад 50% голосів у вищому органі управління української компанії. «ЛАН» працює на ринках оптової торгівлі зерном, кормами для тварин, послуг із переробки зерна. Міжнародний харчовий концерн Cereol, до якого входить «Gereol Holding B.V.» — один із найбільших у світі виробників і переробників рослинної олії, — в Україні вже володіє компанією «Сантрейд» і Дніпропетровським олієекстракційним заводом — виробником олії під торговою маркою «Олейна».
Суд вступився за акціонерів
Набуло чинності судове рішення, що вимагає зобов’язати адміністрацію Оболонського району скасувати реєстрацію незаконних змін до Статуту ДСК-4. Київський Апеляційний суд 12 січня підтвердив правомірність рішення першої інстанції Господарського суду. Наприкінці минулого року найбільші громадські організації фондового ринку (Українська асоціація інвестиційного бізнесу, Перша фондова торгова система, Український фондовий союз) висловили стурбованість фактами обмеження прав акціонерів (на продаж належних їм акцій) у статутах деяких відкритих акціонерних товариств і, зокрема, тих, що входять до холдингу «Київміськбуд». Недотримання такого порядку призводило, згідно зі статутами компаній, до можливості визнання договорів купівлі-продажу недійсними. Фондовики вказували на шкідливість такої практики для інвестиційного клімату країни. Суд прислухався до цих аргументів і створив прецедент, що закладає основу для запобігання порушень прав акціонерів розпоряджатися своєю власністю.
Випуск газети №:
№4, (2004)Рубрика
Економіка