Перейти до основного вмісту

Уряд реформаторів. Варіант перший

Експертні середовища запропонували новому парламенту та Президентові більше 100 кандидатур на посади керівників 17 міністерств і відомств. Ознайомитися з прізвищами можна на сайті igov.com.ua
29 жовтня, 12:03

Україна сьогодні — це тяжкохворий пацієнт, який вже лежить на операційному столі. І від того як буде проведена операція (реформи) залежить, чи житимемо ми як країна далі, чи ні. Таку аналогію використав учора на презентації проекту «Перший Професійний Уряд Реформ» співзасновник громадянської платформи «Нова Країна» Валерій Пекар. Тому, за словами експерта, сьогодні нам конче необхідна команда професійних і порядних «хірургів» в уряді.

З огляду на заяви, які вже прозвучали в ЗМІ від представників певних політичних груп, які проходять в новий парламент, представники громадянського суспільства роблять висновки, що владі може не вистачити політичної волі, щоб не піддатися спокусі поділити крісла, знову-таки, за «квотним принципом». А тому вони вирішили допомогти і презентували альтернативу.

Експертні середовища, що об’єднують знаних вітчизняних фахівців, і позиціонують себе виразниками інтересів Майдану, запропонували новому парламенту та Президенту свою допомогу у вигляді проекту «Перший Професійний Уряд Реформ».

Висунуто більше 100 кандидатур на посади керівників 17 міністерств і відомств, з них 49 — відібрано для голосування.

«З усіма іменами можна ознайомитися на порталі igov.com.ua. Там ви побачите таких людей як Сергій Масліченко, Андрій Кузьменко, Даніїл Пасько, Олена Шуляк, Тарас Козак, Владислав Соколовський, Юліан Хорунжий, Віталій Титич, Владислава Рутицька та інші. Хоча не хотілось би акцентувати на цьому увагу. Адже там нема Яценюка, а не дуже відомі прізвища можуть викликати розчарування», — говорить співзасновник громадянської платформи Нова Країна Андрій Длігач.

Але, наголошують ініціатори, залучення кандидатур продовжується. Одними з ключових критеріїв, які ініціатива висуває до кандидатів -наявність професійного досвіду, відсутність залежності від «спонсора» (зв’язків з якимись із кланово-олігархічних груп) та наявність «подушки безпеки» у вигляді заощаджень, які дозволять мінімум півроку працювати на заробітну плату державного службовця.

На даний момент сформована Експертна рада з представників організацій-учасників, яка розглядатиме висунуті кандидатури на предмет їх відповідності критеріям (люстраційним, професійним, відсутності конфлікту інтересів тощо) та організовуватиме закрите електронне голосування в експертному середовищі.

За словами, ініціаторів проекту «Перший Професійний Уряд Реформ» країна, що знаходиться у важкій економічній кризі, стоїть перед вражаючими військовими і фінансовими загрозами, не може дозволити собі політичні ігри, як це було при формуванні всіх попередніх урядів. Тому сьогодні країні потрібні реформатори-професіонали, що не мають жодних зобов’язань, окрім відповідальності перед українською нацією, її нинішніми і наступними поколіннями.

 «Грузинській варіант Україні не підходить. Нам потрібно здійснити модернізацію всієї країни», — наголосив Андрій Длігач.

ДОВІДКА «Дня»

Ініціативна група проекту «Перший Професійний Уряд Реформ» включає такі неполітичні громадські об’єднання, як Асоціація випускників «Аспен Україна», Ініціатива українських випускників зарубіжних університетів «Професійний уряд», Громадянська Платформа Нова Країна, Асоціація випускників Києво-Могилянської Академії, Клуб Коло, CEO Club, ГО «Ліга інтернів». До проекту приєдналися на сьогодні ще 34 організації.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати