«Корона «Дня» — за культурні інвестиції
Віктор і Леся Корсаки створили музей, який уже називають ще однією візитівкою Луцька і Волині
Музей сучасного українського мистецтва Корсаків, який уже понад рік діє у Луцьку, має у своїй назві і прізвище його фундаторів. Корсаки — це волинська родина, яка відновлює традиції меценатства. Її главою був письменник і журналіст Іван Корсак, який уже відійшов у вічність. Родинні традиції продовжують його син Віктор і невістка Леся.
Музей сучасного українського мистецтва Корсаків уже називають ще однією візитівкою Луцька і Волині. Як Париж має Лувр, Берлін — Пергамон, Нью-Йорк — МОМ, Мадрид — Прадо, і Луцьк у цьому переліку з сучасним музеєм українського мистецтва. Культурний заклад розміщено на території розважального центру Адреналін-сіті. До відкриття музею тут чотири роки діяла Галерея сучасного українського мистецтва «Арт-кафедра», якою керувала Леся Корсак.
Музей сучасного українського мистецтва має 12 залів, тут представлено роботи понад 100 митців, понад 800 арт-об’єктів. У експозиції — твори живопису, графіки, скульптури, інсталяції та відеоарту, придбані Корсаками за власні кошти, а останнім часом — і подаровані. Автори — українські митці ХХ— ХХІ століть.
Музей за рік, без перебільшення, став культурним центром Луцька. Тут проводили Віденський бал, показ мод, театральні вистави, презентації книжок, концерти. А про кількість виставок найвідоміших українських, і не лише, художників годі й казати. І вже вдруге у музеї вручили літературну премію Івана Корсака. Її заснувала родина Івана Корсака і видавництво «Ярославів Вал». Премія присуджується за найкращий твір української історичної прози (роман, повість). Неодмінна умова для номінації — сюжети з нашої національної історії, твір має бути написаний українською мовою. Сума премії — 50 000 грн. Причому лавреат отримує цю суму повністю, бо всі належні податки з неї сплачує Віктор Корсак.