27 січня у філармонії святкуватимуть три дні народження одразу: Богдани Півненко, Аліси Кузнєцової та Вольфганга Амадея Моцарта
27 січня на сцені Колонного залу імені Лисенка відбудеться концерт-святкування Дня народження скрипальки Богдани Півненко та … генія епохи класицизму Вольфганга Амадея Моцарта!
Відзначати власний День народження на сцені для Богдани вже стало традицією. Іменинників об’єднує не тільки однаковий день появи на світ, а й більш цікаві паралелі. Адже Моцарт, як і Богдана Півненко, мав особливий пієтет до скрипки!
Відразу після народження Вольфганга Моцарта його батько – відомий педагог, композитор та скрипаль Леопольд Моцарт – видав підручник «Фундаментальна школа гри на скрипці». І схоже, що вирішив протестувати власну методику на синові! Адже, у 7 років юний Вольфі вже грав на скрипці, у 10 – Моцарт пише свій перший концерт для скрипки «Аделаїда», а у 19 – написав за рік відомі п'ять концертів для скрипки з оркестром.
Тож закономірно, що святкова програма розпочнеться саме з творів видатного композитора. Прозвучать його Дивертисмент Сі-бемоль мажор, 2 і 3 частини; Симфонія Кончертанте для скрипки і альта, 2 і 3 частини;Арія Графіні з опери «Весілля Фігаро».
Також цього вечора звучатимуть віртуозні твори Штрауса, Паганіні, Вілла-Лобоса, Сарасате й українських композиторів: Олександра Поволоцького, чий твір-попурі «Моцарт + Моцарт» спровокував назву концерту, «Віденський салат» Юрія Шевченка та Фантазія для скрипки з оркестром «Чао, Мучачо» на тему пісні «Besame mucho» К. Веласкес Володимира Зубицького.
Отже, Моцарт+ Національний ансамбль солістів «Київська камерата», диригент Володимир Шейко плюс зіркові музиканти: Богдана Півненко, скрипка та Сусанна Чахоян, сопрано;
Мирослава Которович, скрипка та ще одна іменинниця Аліса Кузнєцова, скрипка; Кирило Бондар, скрипка та Катерина Супрун, альт.
Модераторка Ольга Лозинська
Богдана Півненко – солістка Національного Ансамблю солістів «Київська камерата», лауреатка міжнародних конкурсів, завідувачка кафедри скрипки 2016-2023, професорка Національної музичної академії України.
Також вона є продюсеркою та солісткою аудіопроєкту «Антологія сучасної української музики». Впродовж багатьох років Півненко активно пропагує новітню українську музику в Україні та за кордоном, зокрема,
у таких залах як Berliner Philharmonie, Weill Hall Carnegie Hall, Palau de la Musica Catalana та інших.
За додатковою інформацією, акредитацією, організацією інтерв’ю, запрошення у прямі ефіри / записи, включення через месенджери соцмереж, – звертайтеся до
керівниці комунікаційного відділу НФУ Ольги Стельмашевської: +380672388185
Офіційна сторінка у FB: https://www.facebook.
Офіційна сторінка в Instagram: @kyivphilharmonic
https://www.instagram.com/
Рубрика
Культура