Перейти до основного вмісту

Афiша

23 вересня, 15:56
ФОТО ЄВГЕНА ЧЕКАЛІНА

ВИСТАВА ТИЖНЯ

«Три сестри» — 3 жовтня, Київський театр на лівому березі (Мала сцена)

П’ятий рік вистава Едуарда Митницького прикрашає театральну афішу. У відвертій розмові на вічні теми режисер проектує чеховський сюжет на духовну ситуацію сьогоднішнього покоління людей. Життя персонажів, заплутане і незбагненне навіть для них самих, виникає в скрупульозному плетінні психологічних переживань. Проблема самотності залишається нерозв’язною, а кохання в усі часи залишається рідкісним даром, здатним зробити людину глибоко щасливою, але водночас і глибоко нещасною. Треба вміти кохати, а щоб уміти — треба вчитися. «Три сестри» — найскладніша п’єса Чехова, — вважає Е. Митницький. — П’єса жорстка і чуттєва водночас. У ній є місце і людському хамству, і егоїзму, і непереборній самотності... Але тут присутні також чесність, інтелігентність, милосердя, безпорадність перед грубістю й вульгарністю і, що найголовніше, — бажання кохати пристрасно, самозабутньо, до болю... У «Трьох сестрах» немає нічого надприродного, все буденно і просто. Треба лише зрозуміти загальнолюдські мотиви. Спектакль був нагороджений премією «Київська пектораль» у номінації «Краща режисерська робота». У виставі грають провідні актори трупи: Микола Боклан, Леся Самаєва, Тетяна Круліковська, Олена Бешевська, Лев Сомов, Тетяна Комарова, Олександр Кобзар, Андрій Мостренко, Володимир Цивінський та ін.


КОНЦЕРТ ТИЖНЯ

Пісні-обереги Мар’яни Садовської — 1 жовтня у київському кнайп-клубі «Купідон»


ФОТО АРТЕМА СЛІПАЧУКА / «День»

У столиці відбудеться творчий вечір Мар’яни Садовської. Відома співачка виконає фрагменти зі своїх сольних програм — «Пісні-обереги», Odesa Underground, найновіші твори, прем’єра яких днями відбулася в Кельні, а також лунатимуть пісні на замовлення слухачів. Мар’яна виконує особливі твори, які знаходить в етноекспедиціях — це фольклорні «перлини». З кожним твором виконавиця працює, як із театральним монологом. Якщо ж говорити про стилі, які містить у собі мистецтво Садовської, то це багато народного, але тут є також і джаз, і блюз, і навіть рок. Музика водночас і експериментально-авангардна, і традиційна. Мар’яна Садовська не тільки співачка, актриса, а й композитор, аранжувальниця, музичний драматург, викладач, фольклористка й художниця. Уже багато років Садовська мешкає в Кельні, працює в різних країнах Європи і США. У творчому доробку співачки — три сольних музичних альбоми, художні полотна, низка театральних ролей, музика до вистав. Мар’яна пообіцяла, що вечір відбудеться у форматі запитань-відповідей, а всі отримані кошти від концерту будуть використані для адресної допомоги українському війську.


КНИЖКА ТИЖНЯ

Пітер Померанцев. «Нічого правдивого й усе можливе»

Книжка британського публіциста Пітера Померанцева «Нічого правдивого й усе можливе» в українському перекладі Андрія Бондаря вийшла у видавництві Українського католицького університету у Львові.

Фінансову підтримку виданню надав проект mymedia.org.ua. Книжка увійшла до двадцяти найкращих видань XXII Форуму видавців. «Нічого правдивого...» висвітлює проблеми трансформації російського суспільства під впливом медіа-технологій. На початку 2000-х років автор працював у Москві журналістом і телевізійним продюсером, завдяки чому мав можливість спостерігати за створенням глобальних медіа-симулякрів.

У книжці висвітлено феномен російського телебачення як механізм, що впливає на політичні тренди, історію країни та свідомість громадян.


ФІЛЬМ ТИЖНЯ

«Легенда» — з 1 жовтня в українському кінопрокаті


ФОТО З САЙТА AFISHA.UA

В основі цього кримінального трилера — розповідь про зліт і падіння легендарних гангстерів-близнюків Крей. Оскароносний сценарист та режисер стрічки Брайан Гелґеленд виконав мрію мільйонів і помістив у свій фільм одразу двох... Томів Харді. «Легенда» обіцяє увійти в історію кінематографа і стати класикою серед стрічок про гангстерів. Сюжет фільму ґрунтується на реальних подіях, у центрі сюжету — історія близнюків Реджі та Ронні Крей, культових фігур злочинного світу Великобританії 1960-х. Брати очолювали дуже впливове бандитське угрупування Іст-Енду. В їхньому послужному списку: збройні пограбування, рекет, підпали, замахи, вбивства і власний нічний клуб, куди доїжджали навіть голлівудські знаменитості... Обидві головні ролі виконав відомий актор Том Харді, також у картині знімалися його колеги-британці Терон Еджертон, Пол Беттані, Девід Тьюліс та австралійська актриса Емілі Браунінг.


ВИСТАВКА ТИЖНЯ

«Гра свідомості» — живопис Олега Радвана в арт-центрі Я. Гретера


ФОТО НАДАНО АРТ-ЦЕНТРОМ Я. ГРЕТЕРА

Серія портретів і постатей Олега Радвана інтригує контрастами: з одного боку, його роботи — насичені, яскраві, наповнені кольором, а з іншого — застиглі, немов маріонетки, постаті, і лише погляд видає в них життя, спонукає до роздумів, відсилає до першоджерел. У картинах майстра втілена символічна форма деформації, яка виражається в спробах кожного вирішити внутрішні протиріччя. Полотна відображають внутрішній світ автора. Особистість Олега Радвана захоплює не тільки неймовірним творчим і життєвим досвідом, а й тими випробуваннями, які йому довелося пройти як людині та художнику. Свій творчий шлях він розпочав, бачачи лише на одне око, та щире бажання займатися улюбленою справою виявилось сильнішим за життєві перешкоди. Нині талант Олега Радван отримав визнання у світі. Художник має численні нагороди, він переможець конкурсу International ARC Salon, лауреат 15 премій, зокрема премії гільдії Charlotte County Art, а також є учасником понад 20 масштабних виставок. У 2014—2015 рр. роботи майстра взяли участь у міжнародних проектах «Альтернатива. Україна — реалії та майбутнє» в Брюгге, Брюсселі, Берліні й Люксембурзі. Роботи можна побачити до 22 листопада.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати