Афіша

ВИСТАВКА ТИЖНЯ
«Тонкі зв’язки» — галерея сучасного мистецтва «Триптих АРТ»
Знана київська художниця Світлана Карунська представила персональну виставку скульптури. Її роботи зберігаються у приватних колекціях не лише в Україні, а й за корном — Швейцарії, Чехії, Австрії, США, Мексики, Німеччини. Свій новий вернісаж майстриня назвала «Тонкі зв’язки». Скульптури Світлани Михайлівни — вишукані і стильні, а бронза, з якою працює мискиня здається «повітряною»... Де ті грані, тонкі межі, що відділяють бачене від нового, нове від повторення, наслідування від цитування, власний погляд від наслідування, потворне від гарного, складне від простого? Ніжні взаємини, глибокі взаємовпливи, тонкі зв’язки — це можна побачити в роботах майстрині. Виставка триватиме до 31 січня.
КОНЦЕРТ ТИЖНЯ
«Тельнюк: Наш Шевченко» — 26 січня у залі Національної оперети України
ФОТО АРТЕМА СЛИПАЧУКА / «День»
Творчий проект «Тельнюк: Наш Шевченко» — це універсальне нове трактування віршів Кобзаря у сучасній музиці. Як зізналися Сестри Тельнюк, робота над створенням пісень тривала протягом трьох років, проходячи перевірку на «міцність» перед різними аудиторіями — від концертів для воїнів у зоні АТО до презентацій програми в Англії, Литві, Німеччині та Канаді. Нагадаємо, у минулому році відбувся тур дуету Сестри Тельнюк містами України. Програму було представлено у Краматорську, Сєверодонецьку, Івано-Франківську, Львові, Луцьку, Запоріжжі, Тернополі, Харкові, Одесі, Ужгороді, Чернівцях та Хмельницькому і цю творчу роботу співачок дуже тепло сприймала публіка. У Києві вокалісти виступатимуть разом із музикантами оркестру Національної оперети. До речі, у листопаді на телеканалі «UA:Перший» був представлений фільм-концерт «Тельнюк: Наш Шевченко», у якому пролунали 13 пісень у виконанні Галі та Лесі Тельнюк. Одна з композицій, «Садок вишневий...», покладена на музику відомим українським композитором Валентином Сильвестровим, це твір маестро присвятив самобутнім співачкам.
КНИЖКА ТИЖНЯ
Козацьке фентезі
Книжку «Чигиринський сотник» Леоніда Кононовича видало харківське видавництво «Фабула». Промовиста назва нового роману знаного письменника перенесе читача до часів козаччини. Це не просто історичний, лицарський роман, усі події доби Хмельницького відбуваються в атмосфері таємничого пророцтва і казкового фентезі де оживають легенди і міфи. Це захоплююча розповідь про долю маленького козака. Герой постає в образі «безтурботного блукача» в просторах вітчизняної демонології. Автор прокладає химерні сюжетні ходи роману туди, де пролягають Дике Поле й Базавлуцький ліс, де править підземним світом Чорнобог-Триглав, а в нашому світі служать йому відьми, змії, перелесники й песиголовці. Там живуть козаки-характерники, воюють із перевертнями і відьмами, які їздять верхи на вепрах, борються з драконами й іншою нечистю, що живе в нетрях стародавньої історії. Цей роман можна назвати козацьким бойовиком, що читається на одному подихові.