Перейти до основного вмісту

Актуальна колекція

06 листопада, 00:00

Оголосивши про початок діяльності у новому для себе напрямі — роботі з сучасним мистецтвом — власниця столичної галереї L-Art Людмила Березницька знову підтверджує респектабельний статус contemporary art, представляючи власну колекцію творів сучасних українських художників.

Дев’яності роки минулого століття виявилися вельми драматичними для новітнього українського мистецтва. Хоч на арт-сцені виникла нова генерація художників, які пропонують нову, фактично революційну для тих часів художню програму, уваги і підтримки у власній країні ці художники не отримали. Проекти здійснювалися на гранти іноземних фондів, а багато полотен найвідоміших художників купувалися іноземними колекціонерами або інституціями. Таким чином, помітний пласт української культури вкотре виявився за межами нашої країни. Ситуація ускладнювалася ще і тим, що у самій Україні не існувало (і не існує до цього часу ) системи збереження витворів сучасного мистецтва у музеях, тому зберегтися роботи могли лише у приватних колекціях. Одним з не багатьох колекціонерів українського contemporary art і стала Людмила Березницька, яка професіонально працювала у ті роки з мистецтвом соціалістичного періоду, однак переконалася у безперечній естетичній та історичній цінності нового мистецтва. Пані Березницька сьогодні твердо впевнена в інвестиційному потенціалі українського contemporary art, оскільки відомі випадки підвищення вартості картин художників на кілька порядків за вельми невеликий термін. Представленням своєї колекції власниця L-Art сподівається надихнути поки що обережних стосовно сучасного мистецтва колекціонерів картин традиційного напряму.

У рамках виставки представлятимуться роботи найвідоміших сучасних українських художників — Олександра Гнілицького, Юрія Соломка, Василя Цаголова, Олександра Ройтбурда, Кирила Проценка, Віктора Покиданця, і багатьох інших. Деякі твори уперше буде показано широкій аудиторії — як, наприклад, картина Олександра Гнілицького «Телепузик». Однак багато робіт уже добре відомі, зокрема, фотосерія Юрія Соломка, що демонструє зображення географічних карт на людському тілі. Виставка відкриється 7 листопада і триватиме до кінця місяця.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати