Бути зіркою небезпечно!
Успішні сольні виконавці мають удвічі більше шансів померти в ранньому віці порівняно з тими, хто виступає в групіУспішні сольні виконавці мають удвічі більше шансів померти в ранньому віці порівняно з тими, хто виступає в групі, повідомляє Бі-Бі-Сі з посиланням на статтю в медичному журналі BMJ Open.
Дослідники вивчили життєвий шлях 1400 європейських і північноамериканських рок- і поп-зірок, які були відомими з 1956 до 2006 року.
Науковці вважають, що підтримка членів групи може грати вирішальну роль, щоб зупинити музиканта на черговому «витку спіралі саморуйнування».
Вони наводять найвідоміші приклади трагічних смертей зірок, таких як Елвіс Преслі, Джиммі Хендрікс, репер ТуПак, Майкл Джексон, Емі Уайнхаус і Вітні Ґ’юстон.
За даними дослідників, середній вік смерті європейських зірок — 39 років, північноамериканських — у середньому на шість років більше. При цьому щодо американців рання смерть спіткала в середньому одного з п’яти сольних музикантів, а щодо європейців — одного з десяти. Науковці вважають, що це пов’язано з тривалішими турами американців і великим захопленням наркотиками.
Експерти зазначають, що сольні виконавці свідомо роблять такий вибір кар’єри, виходячи зі свого загального підходу до життя. «Вони багато подорожують, перебувають далеко від друзів і родини протягом тривалого часу й вимушені постійно підтримувати певний імідж, а не бути самими собою. Це може змусити їх почуватися неповноцінними, ізольованими й несправжніми», — вважає психолог Хані Ланкастер-Джеймс, який спеціалізується на поведінці знаменитостей.
За її словами, й у звичайних людей, не у зірок, тривалість життя вища в разі постійної психологічної підтримки. Таким чином, музиканти, які грають у групі, перебувають у кращому становищі — «всі вони в одному човні».
Дослідження також показало, що неабияк впливає на ранню смерть ситуація в дитинстві. Це зв’язано і з етнічною приналежністю — більше шансів на ранню смерть у чорношкірих зірок.
У тих, хто помер від наркотиків або алкоголю, найчастіше було важке дитинство, в якому вони пережили насильство.
Автори дослідження припускають, що музична кар’єра може бути привабливою для таких дітей як порятунок від нещасливого дитинства, але вона також забезпечує й доступ до багатства, яке спонукає в цьому випадку до нездорового й ризикованого способу життя.
У статті вони пишуть: «Поп/рок-зірки є одними з найпоширеніших моделей для наслідування дітей, і опитування свідчать, що дедалі більша їх кількість прагне стати поп-зіркою. Поширення ТВ-шоу талантів і нових можливостей, створених інтернетом, може зробити цю мрію досяжнішою, ніж будь-коли. І дуже важливо, щоб діти розуміли, що вживання психоактивних речовин і ризик — не символи успіху, а наслідок важкого дитинства».
Випуск газети №:
№234, (2012)Рубрика
Культура