Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Коротко / Культура

07 листопада, 00:00

Всеукраїнський тур Todes охопить вісім міст!

Цей відомий танцювальний колектив можна назвати піонером шоу-балету на пострадянському просторі. А серцем і полум’яним мотором Todes є балетмейстер і художній керівник ансамблю Алла Духова. Програма ATTENTION, яку покажуть українській публіці артисти, складається винятково з нових композицій. Танцівники продемонструють свою віртуозну техніку, а кожен їхній номер — це яскрава гама почуттів та емоцій.

Нагадаємо, свою назву колектив отримав від терміну «тодес» з фігурного катання. Танцювальний гурт було засновано в Ленінграді 1987 року, і спочатку він складався із хлопців, які займалися тільки брейк-дансом. Потім на популярному фестивалі брейк-дансу Papuga в курортному місті Паланга (Литва) танцюристи познайомилися з Аллою Духовою, яка привезла свій, переважно жіночий, колектив «Експеримент» із Риги. Танцюристи об’єдналися і стали виступати з концертами в різних містах. Спочатку Алла поєднувала обов’язки танцівниці й організатора, але пізніше стала керівником колективу. Популярність балету зростала. На гастролях вони виступали разом із такими зірками, як Софія Ротару і гурт «Браво». До речі, Софія Михайлівна оцінила майстерність артистів, запропонувавши Todes приєднатися до неї, і п’ять років колектив працював разом із популярною співачкою. Потім під своє крило балет узяв Валерій Леонтьєв, і за шість років було створено естрадні шоу «Полнолуние» і «По дороге в Голливуд», з якими артисти виступали в різних країнах. Поступово колектив балету розширювався. Так, в Монте-Карло на премії Music Awards танцюристи виступали разом із Рікі Мартіном та Мераєю Кері. У біографії Todes були ще дві знакові зустрічі: вони танцювали на одній сцені із поп-королем Майклом Джексоном!

Зараз колектив балету Todes складається зі 150 учасників (основний склад). За останні 10 років Аллою Духовою було відкрито безліч шкіл-студій Todes із навчання танцювальному мистецтву в стилі Todes — як у Росії та Україні, так і в інших країнах.

Всеукраїнський тур стартує 11 листопада в Харкові, потім концерти відбудуться: 12 листопада — в Луганську, 13 листопада — в Донецьку, 14 листопада — в Маріуполі, 15 листопада — в Запоріжжі, 16 листопада — в Дніпропетровську; 17 листопада — в Києві (Будинок офіцерів), а завершаться гастролі 18 листопада в Одесі, повідомляє Аліса АНТОНЕНКО.

У Києві згадали Мусліма Магомаєва

Вечір було організовано Конгресом азербайджанців України і Російським культурним центром. Ця подія ознаменувала 70-річний ювілей прославленого співця і четверту річницю з дня його відходу у Вічність.

Але в цього заходу був ще один привід — презентація цифрової версії українського перекладу книги Мусліма Магомаєва «Любов моя — мелодія». Перекладачем став журналіст Гараш Тагієв, безмірно відданий пам’яті співця. На концерті прозвучали твори з репертуару Мусліма Магомаєва у виконанні молодого баса, соліста оперної студії при НМАУ Павла Денисенка. Зокрема, пісня про Каспійське море «Синяя вечность», написана самим Муслімом Магомаєвим на слова його друга Геннадія Козловського, а також незабутня «Мелодія» Олександри Пахмутової, українська народна пісня «Дивлюсь я на небо», оперні арії та інші твори.

Гостями вечора стали дипломати Росії і Азербайджану, а також українські шанувальники творчості Магомаєва. Так, Людмила Покутнєва розповіла про спільні гастролі з Муслімом Магомаєвим, які проходили в містах Західної України понад сорок років тому. Програму відкрив виступ голови Конгресу азербайджанців України Ровшана Тагієва (за його підтримки здійснений переклад книги). Муслім Магомаєв любив Україну. Він багато разів гастролював у нашій країні, і, зокрема, у Києві. Українські народні пісні співав без щонайменшого акценту! Йому підспівували, співпереживали, ляскали в ритм і дарували величезну кількість квітів. Про феномен успіху Магомаєва сперечається багато критиків, а голос співця впізнаваний із першої секунди. Прослухувавши записи Мусліма Магометовича вчаться молоді співаки, намагаючись пізнати таємниці його вокальної майстерності, повідомляє Олександр МОСКАЛЕЦЬ.

«Шорох» по-кримськи

Уже вдруге в Криму відбувся Всеукраїнський поетичний фестиваль. Учасники «Шороху-2012» відвідали поетичні й музичні заходи, побачили виставу «Дівчинка і ворОНО» від арт-центру «Карман», перформанси, фаєр-шоу, взяли участь в дискусії щодо актуальних питань літератури. Центральною подією форуму став фінал поетичного конкурсу. «До шорт-аркуша увійшли 35 авторів, а приїхали — 26. Серед конкурсних творів — української поезії приблизно третина», — розповів організатор фестивалю Сергій СТОЙКО. Переможцями стали: Юрій Татаренко із Новосибірська — Гран-прі, а перше місце завоювала Аська Коробкіна із Бахчисараю, друге місце у Андрія Момута з Івано-Франківська, а третє — у Михайла Гладчука з Євпаторії. Одним із найцікавіших заходів став вечір етнічної поезії «Клубок культур», де автори із Шрі-Ланки, Індії, Нігерії та Азербайджану прочитали власні поезії, а також вірші класиків і сучасних поетів своїх країн. Прозвучали переклади на російську та англійську мови. «Мета проекту «Клубок культур» — знайомство учасників фестивалю з рідкісною поезією, розширення культурного середовища Криму за допомогою авторів різних національностей. Ці люди живуть в Криму, але зберегли свою культуру, звичаї, мову. Ми хотіли познайомити широку аудиторію з ними, з їхніми звичаями», — зауважив С. Стойко. За підсумками конкурсу буде надруковано альманах, вихід якого заплановано на весну, повідомляє Тетяна АВДАШКОВА, Сімферополь.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати