Коротко / Культура
Алюзії натури
6 жовтня в Українському фонді культури відкриється виставка, на якій представлено унікальні роботи з колекції київського режисера Миколи Сиротенка. Свою експозицію він назвав «Нерукотворні образи. Алюзії натури». Про цього колекціонера і його хобі «День» писав у № 120. Незвичайність зібрання полягає в тому, що експонати є зображеннями всім відомих і пізнаваних образів, але створених самою природою, а не людськими руками на холості чи папері. Сотні нерукотворних образів протягом 45-ти років знаходив і знаходить Микола Сиротенко. Серед відзнятих фотокамерою знімків є й образи, дуже схожі на відомих геніальних людей. Наприклад, Леонардо да Вінчі чи українця Леся Сердюка. За десятиліття колекціонування художник проїхав величезні простори України, Росії, країн Балтики і Середньої Азії. «Моя колекція постійно поповнюється. Від Карпат до Красноярська, від Балтики до Кавказу, ураховуючи мій улюблений Крим, — це місця, де я знаходжу нерукотворні образи», — каже Микола Сиротенко. Початок колекції поклав образ, витворений гімназистом Михайлом Булгаковим та його однокласником на воротах каретного сараю замку Річарда, що на Андріївському узвозі.
Музичний стандарт
10 жовтня в київському палаці «Україна» Юрій Башмет і ансамбль «Солисты Москвы» презентують ювілейний концерт. Башмет став першим музикантом в історії, котрий довів можливості альта як виконуючого соло інструменту. Юрій Абрамович зізнається, що вірить у щасливий випадок. Визначальні події в його кар’єрі сталися випадково. До класу альта він вступив, бо не було місць у скрипковому, а за диригентський пульт став, тому що треба було замінити хворого маестро Валерія Гергієва. Юрій Башмет створив камерний ансамбль «Солисты Москвы» й очолив симфонічний оркестр «Нова Росія» — колективи, які сьогодні є музичними брендами Росії. Він з юності любить рок-н-рол, але своєю головною любов’ю вважає академічну музику. Іноземна преса називає Башмета «Паганіні нового часу». «Мій дім — літак, — зізнається музикант. — Я постійно в дорозі, й удома більш як два дні практично не буваю. Мені дуже пощастило в житті, і я щаслива людина, тому що займаюся улюбленою справою!» Башмет і його оркестранти мають величезний репертуар, виконуючи музику різних епох і стилів. Сучасні композитори, зокрема Шнітке, Губайдулліна, Денисов, Ешпай та інші спеціально для Юрія Абрамовича пишуть твори (йому присвячено понад 50 альтових концертів й інших творів!), Башмет встигає займатися й педагогічною діяльністю (завідує кафедрою в консерваторії), займається конкурсами та фестивалями й гастролює всім світом, повідомляє Аліса АНТОНЕНКО.
«Романтизм. Жіночі лінії»
У київській галереї «Wunjo-Art» («Вунєйо-Арт») виставка графіки Ганни Барсук під назвою «Романтизм. Жіночі лінії». Роботи в стилі експресіонізму виконані в чорно-білій графіці, інколи з використанням кольору й структурних матеріалів. Романтична складова й рух графічного узору в картинах Ганни наче долучають глядачів до танцю уяви, гри пристрасті, тіні й світла. Деяку містику й загадковість можна уловити в її техніці створення образів — коли образи раптово з’являються з узору, народжуючись один з іншого, переплітаються, вступають у таємничий діалог між собою. У кожній роботі Ганна Барсук експериментує з графічним ритмом. Виставку можна відвідати до 21 жовтня, повідомляє Аліса АНТОНЕНКО.
Випуск газети №:
№178, (2011)Рубрика
Культура