Коротко / Культура
На новий альбом Бйорк доведеться зачекати
Відома ісландська співачка вирішила перенести дату виходу свого нового альбому. Як стверджується у заяві Бьорк, опублікованій на її офіційному сайті, відстрочити реліз пластинки вона вирішила у зв’язку із бажанням внести до студійної роботи певні зміни. Так, Бьорк відчуває, що пісні, які увійшли до альбому під назвою Biophilia, можуть і повинні звучати більш насичено, ніж були записані спочатку. Думка про необхідність переробити деякі пісні виникла в голові співачки після того, як вона представила композиції з Biophilia наживо (під час серії концертів у межах Манчестерського міжнародного фестивалю), повідомляє lenta.ru. Ісландська виконавиця вважає, що записані нею пісні мають великий потенціал до «росту та розвитку». Які саме треки буде перероблено, не уточнюється. Biophilia вийде на фізичних носіях 10 жовтня (у Північній Америці — 11 жовтня). Спочатку планувалося, що альбом буде випущено 27 вересня. За реліз диска відповідає рекорд-лейбл One Little Indian. Згідно з концепцією Бьорк, Biophilia має стати не звичайним альбомом, а мультимедійним проектом. Так, у межах підготовки пластинки до випуску було створено присвячені Biophilia додатки для iPad та iPhone. Вони доступні для скачування в iTunes. Biophilia стане сьомою студійною роботою Бьорк. Попередній альбом співачки Volta вийшов 2007 р.
Духовний театр «Воскресіння» відкрив 22-й сезон
Стартували львів’яни останньою прем’єрою — спектаклем «Весела вдова» за оповіданнями Шолом-Алейхема у постановці актора і режисера Берлінського муніципального театру Олександра Левіта. «Ця колоритна вистава наповнена танцями, єврейською музикою, гумором, вона дуже популярна в глядача», — розповів «Дню» художній керівник театру Ярослав Федоришин. До речі, у червні «Весела вдова» отримала приз на Міжнародному театральному фестивалі «Сусіди» в Любліні (Польща). У репертуарі театру спектакль «Розбите серце» за класиком української драматургії Михайлом Старицьким у постановці акторки Алли Федоришин, в якому «воскресінці» розмовляють українською, польською та німецькою, співають «Батяр я си, батяр», «Тілько ві Львові» та грають на різних музичних інструментах. Не залишить байдужими глядачів сценічна розповідь про перше кохання, зраду і страх перед дорослим життям («Пісочниця» сучасного польського драматурга Міхала Вальчака). Уже понад десять років іде на багатьох сценах світу історія безробітних, яким на думку спадає шалена ідея заробляти на життя, показуючи чоловічий стриптиз («Ніч для жінок» Мак-Картена, Синклера і Коллара), комедія для дорослих «Він, вона, вікно, покійник» сучасного англійського драматурга Рея Куні, а ще — вистави «Вишневий сад» Антона Чехова і «Йов» Кароля Войтили, за які «воскресінці» отримали нагороди на багатьох міжнародних театральних фестивалях. Невдовзі на прихильників театру «Воскресіння» чекає прем’єра — водевіль Рея Куні Tom, Dick and Harry, повідомляє Тетяна КОЗИРЄВА, «День», Львів.
Згадуємо Володимира Iвасюка
У жовтні в Чернівцях та кількох великих містах України відбудеться презентація нової книжки про діяльність видатного українського композитора Володимира Івасюка «Володимир Івасюк. Відлуння твоїх кроків...», яку впорядкували рідні сестри композитора. Видавцями книжки став Мистецький фонд імені Короля Данила спільно з видавничим домом «Укрпол». Упорядники видання — фотохудожник Любомир Криса та Галина й Оксана Івасюки. Особливу увагу у фотоальбомі привертають спогади знаних українців, зокрема Софії Ротару, Назарія Яремчука, Василя Зінкевича, Степана Пушика, Юрія Рибчинського та інших. У книзі вперше надруковано невідомі фотографії Івасюка (із сімейного архіву, деякі виготовлені особисто Володимиром) — із військових зборів у Новограді-Волинському, відпочинку у Грузії та Гаграх, поїздок до Карпат, а також фото дитячих років, проведених на рідній Кіцманщині (Кіцманський район Чернівецької області). Цінними є також матеріали про проведення ювілейного 20-го фестивалю «Червона рута» (2009 р.), який відбувся у Чернівцях, та інші всеукраїнські заходи, організовані до 60-річчя від дня народження видатного композитора.
У Чернігові розпочався ChernihivPhotoFest-2011
У Музеї сучасного мистецтва «Пласт-Арт» на Валу стартував ІІ Міжнародний фестиваль фотографії ChernihivPhotoFest-2011. За словами організатора фесту Ірини Рузіної, їхній форум прагне бачити своєю місією підтримку фотографії як способу авторського висловлювання та привернення уваги до багатьох соціальних проблем. Усього в Чернігові працюватимуть 11 фотовиставок. Серед учасників — знані фотографи із США, Великобританії, Швеції, Литви, Росії та України: Лолі Кантор, Льюїс Керрол, Йенс Олоф Ластен та Кріс Малужинські, Вітас Луцкус, Ірина Попова, Олександр Глядєлов та інші. Їхні проекти об’єднано під загальною темою «Школа». Це широке поняття охоплює важливі аспекти життя людини — від виживання до самовдосконалення, від власного шкільного досвіду до процесів розвитку соціуму та держави. У рамках фесту відбудеться Портфоліо-Рев’ю, де молоді фотографи матимуть можливість отримати професійні коментарі відомих експертів. ChernihivPhotoFest-2011 триватиме до 9 жовтня.
«Його творчість — наша гордість!»
Головний художник Львівського національного театру опери і балету ім. Соломії Крушельницької Тадей Риндзак святкує 70-річчя. У рідній Львівській опері Тадей Риндзак працює вже 45 років! Каже, що дуже щасливий, бо праця дає йому можливість побувати в різних епохах — від створення Світу до сьогодення. Художник створив десятки кілометрів (!) декорацій до понад трьох десятків оперних і балетних вистав, і кожен із творів, до яких Риндзак робив у Львові, Києві чи Донецьку, відзначений високими похвалами української та зарубіжної критики. Зокрема, відзначаючи те найкраще, що є у Львівській національній опері, директор Асоціації «Opera Europa» Ніколас Пейн підкреслив самобутню, вже класичну в сьогоденні творчість Риндзака, роботами якого, «пишався б будь-який театр світу». Тадей Риндзак — учень видатного Євгена Лисика. Продовжуючи славні традиції львівської сценографічної школи, Тадей Йосипович спромігся збагатити її своїм неповторним почерком, якому глядачі аплодують, тільки-но відкривається завіса. Уже перше самостійне вирішення молодим художником Риндзаком декорацій і костюмів в опері «Наталка Полтавка» (постановка 1968 р.) привернуло увагу відомих майстрів пензля Львова, народних художників України Еммануїла Миська та Якова Чайки, мистецтвознавця Володимира Овсійчука та преси. Всі подальші вистави («Бал-маскарад», «Євгеній Онєгін», «Царева наречена», «Набукко», «Травіата», «Орфей і Евридика», «Тоска», «Мойсей», «Дон Кіхот», «Повернення Баттерфляй» та багато інших), на думку і фахівців-сценографів, і колег по театру, вражають силою органічного поєднання фантазії і правди, філософського узагальнення і тонкої чуттєвості. У театрі одностайні: «Його творчість — наша гордість!». Тетяна КОЗИРЄВА, «День», Львів.
Випуск газети №:
№173, (2011)Рубрика
Культура