Перейти до основного вмісту

Коротко / КУЛЬТУРА

31 березня, 00:00

Відомий і невідомий Бажан

У рамках циклу заходів літературно-мистецької вітальні «Я вас зустрічаю, нащадки...», яку започаткував Київський літературно-меморіальний музей-квартира Бажана — філія Національного музею літератури України, відбувся літературно-музичний вечір на тему «Микола Бажан: футурист, філософ, лірик». Ця програма присвячена ранньому періоду творчості майстра (1920—1930 рр.). Микола Платонович наснажував свою поезію глибинними джерелами барокової культури та набутками своїх попередників. За визначенням дослідника життя і творчості Бажана професора Н. Костенко, «він експериментував на теренах молодого українського модерну у його авангардистських проявах, насамперед футуризму і експресіоналізму». На жаль, ця частина творчості поета-шукача залишилася невідомою для більшості читачів. У школі багато хто з нас «пройшов» повз твори Миколи Бажана, бо саме ці зразки філософсько-ліричної поезії майстра не ввійшли до шкільної програми... На вечорі його організатори спробували перечитати заново раннього класика української літератури, привернути увагу публіки і дати поштовх для подальшого ознайомлення з кращими здобутками поета-філософа Бажана. У програмі брали участь: заступник директора Інституту літератури НАН України, професор, доктор філологічних наук Микола Сулима, дослідник життя і творчості М. Бажана професор, доктор філологічних наук Н. Костенко та професор, доктор філологічних наук, лауреат Шевченківської премії Ю. Ковалів. Поезія Бажана звучала у виконанні артистки Оксани Цимбал у супроводі фонозаписів творів Лятошинського та Ревуцького з колекції грамплатівок Бажана, повідомляє Людмила ВОЛГА.

Джамала виступить в Києві

12 квітня в колишньому Жовтневому палаці (Міжнародний центр культури і мистецтв) відбудеться перший сольний концерт співачки в нашій столиці. В основу програми ліг дебютний авторський альбом Джамали For Every Heart. Як повідомила прес-служба співачки, познайомитися з новинкою можна в інтернеті, причому абсолютно безкоштовно, зайшовши на сайт Джамали. Робота над альбомом зайняла у вокалістки майже рік. На платівці представлено 15 композицій: 11 авторських, для яких співачка сама написала музику, а також кримськотатарська народна пісня Pengereden, плюс — 3 бонус-треки — пісні, які Джамала виконувала на «Новій Хвилі-2009», що принесла їй перемогу. Саундпродюсером платівки виступив відомий український музикант Євген Філатов (The Maneken), а автором тексту — Тетяна Скубашевська. До речі, чотири композиції альбому вже «крутяться» на українських радіостанціях і телеканалах, повідомляє Аліса АНТОНЕНКО.

Два дні джазу в Черкасах

У Черкасах проходив XXIII міжнародний фестиваль «Черкаські джазові дні-2011». Нині у форумі взяли участь дев’ять колективів, серед яких резидент — Біг-бенд Черкаського музичного училища Микола Євпака. Його учасниками були музиканти з Харкова, Сум і Києва, а також закордонні гості із США, Камеруну і Бразилії. Концерти проходили в залі Черкаського драмтеатру. Першого дня глядачів порадували музиканти з Харкова, зокрема біг-бенд Харківського університету мистецтв і комбо «Symbol Stream», а також сумське тріо «Dr. Jazz». Хедлайнерами дня були гості з Камеруну й США — Андрій Арнаутов і Кім Мерілен зі своїм септетом. Головним організатором і засновником джазового фестивалю є черкащанин Сергій Крашенінніков. Перші концерти він започаткував ще в далекі 1980-ті. Відтоді щороку продовжував розвивати джаз у Черкасах, що нині досяг високого рівня, повідомляє прес-служба Черкаського міськвиконкому. Сподобались глядачам біг-бенд Черкаського музичного училища, київський колектив «Nothing Personal Project», «Cherkasy Jazz Quintet» Сергія Крашеніннікова (Черкаси), а також Філо Мачадо й «Sounds Of Brazil» із Бразилії. Фестиваль «Черкаські джазові дні-2011» — це лише початок культурних подій, епіцентром яких Черкаси стануть влітку (саме тоді відбудеться ще один традиційний джазовий фестиваль «Джаз-Діліжанс»), повідомляє Сергій КУЗЛЯЄВ, Черкаси.

Рекордсменка Леді Гага

Ця відома співачка стала першим в історії музикантом, сингли якого були куплені в цифровому форматі понад 20 мільйонів разів. Дискографія виконавиці при цьому включає всього дев’ять синглів. Першою з них стала композиція «Just Dance», що вийшла у квітні 2008 року. Композиція зуміла піднятися до перших рядків чартів у США, Великобританії, Канаді, Австралії та деяких інших країнах, повідомляє lenta.ru. Останнім синглом Леді Гаги є пісня «Born This Way», що вийшла в лютому. Це перша представлена публіці композиція з наступного студійного альбому співачки. Пластинка також називатиметься «Born This Way». Диск має поступити в продаж 23 травня.

Життя в стилі хіп-хопу

Марафон майстер-класів, який проводять в Україні світові зірки хіп-хопу, набирає обертів. Слідом за Яном Левіа та Sho-Tyme готувати нашу країну до участі в чемпіонаті світу з хіп-хоп танців приїздить із Нью-Йорка Будда Стретч. Це всесвітньо відомий танцюрист, хореограф, викладач, жива легенда і засновник хіп-хоп культури.Він ставив танцювальні номери для таких зірок поп-музики, як Майкл Джексон, Дайана Росс, Мерая Кері, Вілл Сміт та багатьом іншим. Будда Стретч також є засновником всесвітньо відомої команди Elite Force Crew. Він вважає хіп-хоп цілою культурою, а не просто танцем. Хореограф стверджує, що хіп-хоп — це ціле життя. «Я навчаю життя за допомогою танцю, і мені хотілося б об’єднати всіх людей у єдине ціле. Це і є основна ідея хіп-хопу — не розділяти, а з’єднувати людські долі. Музика — це універсальна мова всіх людей, а танець — зрозумілий для всіх перекладач із цієї мови», — підкреслює Будда Стретч. Він проведе майстер-класи в 15 містах України, щоб підготувати національних хіп-хоперів до чемпіонату світу з хіп-хоп танців (World Hip Hop Dance Championship) та його відбіркового туру UKRAINIAN HIP HOP DANCE CHAMPIONSHIP-2011, який відбудеться 29 квітня — 1 травня в Києві. Організатором заходів є Hip Hop International Ukraine, повідомляє Юлія БЛОХІНА.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати