Перейти до основного вмісту

Коротко / КУЛЬТУРА

02 березня, 00:00

Поговоримо турецькою

Центр турецької культури та мови відкрився у навчальному корпусі Київського університету імені Бориса Грінченка. Як повідомили у прес-службі КМДА, у церемонії відкриття взяли участь посол Туреччини в Україні Ахмет Бюлент Меріч та ректор університету Віктор Огнев’юк. «Відкриття Центру турецької культури та мови — важлива подія у житті університету. Цим ми засвідчуємо наші дружні відносини з турецькою стороною. Студенти отримають оригінальні ресурси для вивчення турецької мови, літератури та культури», — сказав В. Огнев’юк. Керівництво університету і посол Туреччини обговорили деталі міжнародної співпраці у сфері освіти, зокрема можливості обміну студентами, викладачами, залучення носіїв мов до викладання турецької мови в Україні. А. Меріч ініціював відкриття в Туреччині (на базі одного з університетів) кафедри української мови та запросив викладачів університету імені Бориса Грінченка долучитися до реалізації цієї ідеї, яка сприятиме укріпленню культурних зв’язків між Україною та Туреччиною.

Магія квітів і містика води

У галереї «Печерська» (Культурологічний центр Українського товариства охорони пам’ятників історії і культури) відкрилася персональна виставка Олени Ковальової, що атестує себе як «архітектор, художник, садівник». Працюючи в техніці акварелі (само назва якої переводиться як «водяна фарба»), до того ж «акварелі по мокрому», Олена Ковальова ставиться до води як до справжнього співавтора. Їй глибоко близька магія, навіть деяка містика води. Зрозуміло, вода виникає в безлічі її пейзажів і як важливий, а то й основний персонаж, що володіє складною (буквально — невичерпною) вдачею і вічною красою, що зачаровує («Водограй», «Перо Жар-птиці», «Світанок», «Безтурботність», «Шторм»). Вода стає головним враженням, привезеним з далеких подорожей («Золоте місто»), та й решта образів багатьох мандрів виявляється, так чи інакше, «овіяною диханням моря» («Старі оливи», «Три храми», «На мосту»). Ще одна улюблена художницею тема — квіти, зазвичай — зі свого саду і насамперед — троянди («Легкі троянди», «Вітер в трояндах»), хоча можливі варіанти («Ніжні іриси», «Руді лілії», «Рододендрони», «Плоди і квіти»). Змальовуючи квіти, вкриті росою чи окроплені дощем, Олена Ковальова як би переплітає і поєднує дві священні для себе стихії — і тоді виникає справжній «Портрет душі» (хоча таку назву і має як би зовсім інша робота), повідомляє Оксана Ламонова.

Під гітарний передзвін

13 березня у Києві в Жовтневому палаці відбудеться концерт гітариста-віртуоза Валерія ДіДюЛі (давнє білоруське прізвище й одночасно сценічний псевдонім артиста). Музикант обіцяє показати в нашій столиці інструментальне шоу. ДіДюЛя вміє здивувати публіку (окрім флейт, саксофонів, перкусій, клавішних, також звучатимуть декілька гітар — класичні, електрогітари, і навіть грецька бузука). У програмі прозвучать кращі твори з восьми альбомів, випущених за останні десять років ( «Арабіка», «Фламенко», «Водоспад», «Політ на Меркурій», «Сім поцілунків», «Посилка з Румунії», «Кава вранці») й інші композиції, які вже полюбилися глядачам. Критики називають ДіДюЛю самобутнім гітаристом. Валерій — музикант-віртуоз. Свою майстерність він відточував у Іспанії, після закінчення школи декілька років жив і працював у цій сонячній країні. Саме там він познайомився зі стилем «фламенко», який змінив все його життя. ДіДюЛя починає серйозно займатися цією музикою і незабаром придумує свій стиль. Повернувшись додому, він працює звукооператором в ансамблі народного танцю Білорусі «Білі роси». Об’їздивши з ним практично весь світ, Валерій вирушає підкоряти Москву. Зустріч із продюсером компанії «NOX Music» Йосифом Пригожиним дала творчий імпульс музикантові. Перший кліп був знятий на композицію «Фламенко» за участю балету Алли Духової «Тодес», а нині в активі Валерія вже вісім компакт-дисків. До речі, ДіДюЛя брав участь у зйомках фільму Андрона Кончаловського «Будинок дурнів», а його партнером у фільмі став легендарний рок-музикант Брайан Адамс. Сьогодні Валерій багато гастролює в різних країнах, повідомляє Аліса АНТОНЕНКО.

«Супермен» — Костнер

У новій картині Зака Снайдера одну з основних ролей зіграє Кевін Костнер. Стрічка називатиметься «Супермен», повідомляє lenta.ru посилаючись на Deadline. На цей момент з головних ролей відомий лише виконавець ролі Супермена в картині. Ним став Генрі Кевілл, який знімався в серіалі «Тюдори». Одним із продюсерів стрічки виступає Крістофер Нолан, який також виступив і співавтором сценарію. Передбачуваний бюджет проекту — 175 мільйонів доларів. Вихід фільму заплановано на грудень 2012 року. Нова картина стане другою спробою перезапуску відомої франшизи. Так, 2006 року на екрани вийшла стрічка «Повернення Супермена», яка зібрала при бюджеті в 270 мільйонів доларів 200 мільйонів у північноамериканському прокаті (світові збори, проте, становили понад 391 мільйон). У даний час Зак Снайдер закінчує роботу над фільмом «Заборонений прийом», дія якого розгортається в голові дівчини на ім’я Бейбі Долл. Головні ролі в фільмі виконали Емілі Браунінг, Еббі Корніш, Джена Мелоун, Ванесса Енн Хадженс та інші.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати