Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Коротко / КУЛЬТУРА

11 листопада, 00:00

«Неприборканий» Делон

Знаменитому французькому акторові виповнилося 75 років. Популярність Алену Делону принесла участь у таких фільмах, як «Рокко та його брати», «Затемнення», «Чорний тюльпан», «Леопард», «Басейн», «Тегеран-43» «Багатоликий Зорро», «Один шанс на двох», «Злочин», «Повернення Казанови», «Нова хвиля» та інших. «Краса вища за генія, тому що не вимагає розуміння», — говорив Оскар Уайльд. У випадку з французьким «крижаним кіноянголом» Аленом Делоном, краса та драматичний талант зійшлися воєдино. Легендарний парижанин, улюбленець публіки знявся майже в 90 картинах. Незабаром Ален Делон вперше вийде на театральну сцену разом зі своєю 19-річною дочкою Анушкою, повідомляє агентство Франц-Прес. Вони зіграють у серії вистав за п’єсою Еріка Асу «Звичайний день», сюжет якої побудований довкола складних взаємин між батьком і дочкою. Вже почалися репетиції спектаклю під керівництвом режисера Бернара Мюра. Прем’єра в театрі Bouffes-Parisiens, який очолює один із близьких друзів Делона Жан-Клод Бріалі, намічена на середину січня. Нагадаємо, 2003 року Делон і його дочка вже працювали разом у телефільмі «Лев» за романом Жозефа Кеселя.

Кіно ранкової свіжості

Фестиваль корейського кіна проходитиме з 10 по 15 листопада у столичному кінотеатрі «Київ». «Країна ранкової свіжості» — це одна з неофіційних назв Республіки Корея; власне, фільми, привезені звідти, мають і відповідну тій назві поетичність, і багато інших цікавих для київського глядача якостей. «Скандалісти» (2008, режисер Кан ХенЧул) — комедія ситуацій, котра зайняла шосту позицію серед найуспішніших фільмів в історії корейського кіна. «Найважливіша мить у житті» (2007, Ім Сунре) знята за реальними подіями, які відбувались у жіночій збірній з гандболу під час фіналу Олімпійських ігор в Афінах у 2004 р. Будучи рідкісним для спортивної драми фільмом про гандбол, картина демонструє хвилюючі сцени з життя спортсменів. «Моя дівчина — спецагент» (2008, Шин ТеРа) — комедійний бойовик з великою кількістю небезпечних трюків і двобоїв. «Видатний шеф-кухар» (2007, Джон Юнсу) — перший корейський фільм, присвячений кулінарії, і демонструє величезну кількість пікантних та екзотичних страв та епізоди кулінарного змагання. «Старий напарник» (2008, Лі Чан-Рюл) — незалежний документальний фільм, котрий досяг неймовірного успіху для неігрового кіна, ставши найкасовішим фільмом Кореї усіх часів, повідомляє Дмитро ДЕСЯТЕРИК, «День».

Європа нагородила Америку

Леді Гага отримала три винагороди європейської премії MTV 2010 років — як кращий поп-виконавець, краща жінка-співачка і за кращу пісню. Сама співачка на врученні не була присутня, але змогла сказати «Спасибі» через телеміст, організований між Мадридом, де відбувалася церемонія, і Будапештом, де в Леді Гага проходить черговий етап світового турне Monster Ball. Наступним за кількістю трофеїв став Джастін Бібер: він виграв премії як кращий співак і як прорив року (Best Push Act). По одній винагороді одержали гурти Linkin Park (кращий живий виступ), Thirty Seconds to Mars (кращий рок-гурт) і Tokio Hotel (кращий світовий тур). Емінем став найкращим репером, Ke$ha отримала винагороду як відкриття року, американські панки з Paramore отримали премію як краща альтернативна група. На церемонії було вручено декілька почесних нагород. Джон Бон Джові став володарем премії за свій багаторічний внесок у розвиток рок-музики. Шакіра отримала приз за вільне мислення.

«Так гартувалася сталь»

Під такою назвою (з 11 по 24 листопада) у київській галереї «Дукат» пройде виставка живопису та графіки. На ній представлені роботи на індустріальну тематику. Повоєнні пейзажі українських митців увічнили будні великих будівництв, що заклали підґрунтя сьогоднішнього добробуту країни. В експозиції представлені живописні та графічні роботи художників із усієї України («Криворіжсталь» Григорія Рубана, «Будівництво киснево-конвертерного цеху» Миколи Неклюєнка, «Домни. Кривий ріг» Костенко, «Одеський порт» Аркадія Самбура та багато інших). Сьогодні, майже десять п’ятирічок по тому, індустріальні пейзажі радянської доби набувають мистецької та колекційної вартості, гідної уваги найвимогливіших шанувальників мистецтва. За іронією історії, серед власників найпотужніших вітчизняних приватних мистецьких зібрань і нинішні власники цих самих промислових гігантів. Тож романтика періоду відновлення народного господарства у новітні часи сповнюється нових акцентів. Як і належить справжньому мистецтву.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати