Перейти до основного вмісту

Коротко / КУЛЬТУРА

20 травня, 00:00

Роздвоєння особистості

Кіану Рівз зіграє в сучасній інтерпретації знаменитого твору Роберта Стівенсона «Дивна історія доктора Джекіла й містера Хайда». Як повідомляє видання THR, актору доведеться вжитися в образ Генрі Джекіла, який знайшов спосіб розділяти свою особистість на дві складові, — добру та погану, надавши останній можливість узяти контроль над Джекілом. Сценарій картини доручений автору сюжету фільму «Дорога змін» Джастіну Хейту. Робоча назва картини «Джекіл». У режисерському кріслі, найвірогідніше, опиниться Ніколас Рефн. Цей твір Стівенсона пережив безліч екранізацій. Остання спроба була зроблена 2006 року. 1996 року на екрани вийшла картина «Мері Рейлі», знята за мотивами «Дивної історії доктора Джекіла і містера Хайда». Головні ролі в ній грали Джон Малкович і Джулія Робертс. У найближчих планах Кіану Рівза також участь у двох інших кінопроектах — фантастичному фільмі «Ковбой Бібоп» та історичній драмі «47 ронін». У першому фільмі дія відбуватиметься на борту космічного корабля в далекому майбутньому, в другому — на початку XVIII століття в Японії. Наприкінці минулого року на екрани вийшов фільм за участю Рівза «День, коли Земля зупинилася», в якому актор зіграв роль прибульця.

Перемога й «Натхнення»

Юні танцюристи ансамблю спортивно-бального танцю з поетичною назвою «Натхнення» Палацу культури «Енергетик» повернулися з Міжнародного дитячого фестивалю. Вони брали участь у конкурі «Сузір’я Праги — мир, творчість, дружба» і завоювали там золоту медаль. Такою високою нагородою журі відзначило техніку танцю, оригінальні ефектні костюми, емоційність юних прихильників грації й пластики, які представляли Південноукраїнську АЕС. Найвищі оцінки суддів заслужили постановки, вигадані керівником ансамблю «Натхнення» Л. Самчинської. Цього року змагалися колективи з шести країн Європи. Танцюристів з Южноукраїнська нагороджували художній керівник хору ім. Г. Верьовки Анатолій Авдієвський і повірений у справах України в Чеській республіці Олексій Зарицький. Вручаючи нагороди, вони зауважили, що приємно було дізнатися, що в невеликому місті-супутникові АЕС діє такий високопрофесійний колектив.

Кінозірки та остання пасажирка

Фінансову допомогу від зірок фільму «Титанік» Кейт Уїнслет і Леонардо ді Капріо отримає остання вціліла пасажирка «Титаніка», яка досі жива. Як повідомляє lenta.ru, посилаючись на ресурс WorstPreviews, актори пожертвували 98-річній Міллвіні Дін 30 тисяч дол. для оплати послуг будинку для людей похилого віку. У формуванні фонду допомоги також узяв участь режисер картини Джеймс Кемерон. Зірки відгукнулися на заклик фотографа Дона Муллана, які організував благодійний продаж фотографій Дін з її автографом. «Я підрахував, що якщо мені вдасться продати всі фотографії, виручка покриє всі витрати Міллвіни за рік. Але я планую збільшити цю суму, тому на відкритті виставки «Тисяча причин для життя» я публічно звернувся до Джеймса Кемерона, Леонардо ді Капріо, Кейт Уїнслет, Селін Діон та кіностудії 20th Century Fox за допомогою», — прокоментував Дон Муллан. За словами фотографа, на його заклик не відгукнулася лише Селін Діон, яка виконувала заголовну пісню до фільму «Титанік». Міллвіні Дін було лише дев’ять тижнів, коли вона опинилася на борту легендарного корабля. Після зіткнення корабля з айсбергом мати Міллвіни з дочкою та сином врятувалися на шлюпці номер десять. Її батько загинув, і його тіло так і не було знайдене. Нагадаємо, фільм «Титанік», що вийшов 1997 року, встановив рекорд за касовими зборами, заробивши у світовому прокаті понад 1,8 мільярда дол., і був відзначений найпрестижнішими кінематографічними нагородами, в тому числі «Оскарами».

Наскельні таємниці та легенди

У галереї «Грифон» проходить персональна виставка Любави Тарадай. Молода львівська художниця працює в техніці батика, часом доповнюючи її, — наприклад, стрічками. Проте дивовижна різноманітність робіт визначається численністю і гнучкістю прийомів, що використовує авторка. Так чи інакше, батик набуває схожості чи то з граціозною графікою, чи то з аквареллю «по мокрому», чи то з вишивкою бісером, незмінно зберігаючи при цьому і свою власну неповторну оригінальність. Різноманітними є і сюжети, до яких звертається Любава Тарадай. Традиційні для батика зображення квітів («Вишневий цвіт», «Карнавал квітів») сусідують з мотивами фауни («Двоє», «Тигр», «Рись»), портрети напівказкових героїнь- з краєвидами старого Львова («Нічний Львів»), а наскельний живопис («Змагання стрільців») — зі спогадами про народне мистецтво («За мотивами українських казок»). Проте в усіх роботах молодої художниці неодмінно присутні магія й таємниця («Таємниця», «Загадкова дівчина», «Легенда однієї квітки»), повідомляє Оксана ЛАМОНОВА.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати