Коротко / КУЛЬТУРА
Фільм Юрія Луканова «Три любові Степана Бандери» вийшов на диску
Вийшов на DVD (телефон для інформації: (050) 3536789 документальний фільм журналіста, автора «Дня» Юрія Луканова «Три любові Степана Бандери». Хто б міг подумати, що зняте десять років тому і неодноразово показане телеканалами кіно (ICTV, Перший Національний, «5 канал») до сьогодні не тільки не втратить своєї актуальності, а й стане ще актуальнiшим. Адже дискусії навколо постаті лідера українських націоналістів стали ще гарячішими. Тому мистецька агенція «САМЕ ТАК!» вирішила випустити цей диск. Як прихильники Степана Бандери, так і його противники часом забувають, що йому ніщо людське не було чуже. Він не тільки був політичним діячем, але й звертав увагу на жінок — закохувався, мав сердешні муки і отримував душевні рани. Все це переплелося з головною метою його життя — боротьбою за незалежність України. Чи впливали любовні переживання на політичні змагання — судіть самі з фільму. Автору вдалося знайти унікальні хроніки з життя Бандери, а також зйомки з його похорону. Незабаром відбудеться презентація диску, на якому автор фільму обіцяє невеличке шоу. Йому буде вручено Премію імені Лаврентія Берії за найповніше висвітлення ворожого антирадянського нутра найбільшого українського буржуазного націоналіста. Юрій Луканов — журналіст, автор кількох сценаріїв документальних фільмів, зокрема, «Хто ви є, містер Джекі?» про стосунки українського дисидента Валерія Марченка і голландської жінки Джекі Бакс, співавтор сценарію десятисерійного «НАТО: свій чи чужий?» та інших. Він написав перше в Україні незалежне дослідження про діючого на той час президента країни «Третій Президент. Політичний портрет Леоніда Кучми», а також — два збірники політичних епіграм «Козюльки» та «Колода від Ющенка». Остання його книжка «Європейський феєрверк» — дорожні нотатки шістьма країнами Європи.
Бал кольорів
Свою персональну виставку в галереї «Грифон» молода київська художниця Катерина Тузова-Вислоцька назвала «Квіти Катерини» — або, точніше, польською мовою — «Kwiaty Katarzyny». «Квіти — це відображення зірок на землі. Квіти — це наші долі, музика, поезія. У кожній квітці — відображення нашої любові та милосердя. «Kwiaty Katarzyny» — це світ, в якому говорять квіти, даруючи любов та радість». Принаймні, навряд чи варто вважати просто флористикою картини художниці, яка професійно вчилася теології та займалася динамічними медитаціями (прихід до живопису — або в живопис — їх результат). Картини Катерини Тузової-Вислоцької — феєрверк емоцій та фарб («Радість буття», «Карнавал»), який передає настрій та асоціації виключно (майже «обов’язково») позитивні, проте часом і вельми суб’єктивні («Варшавський блюз»). «Музичні» назви не рідкі («Небесна рапсодія»), хоч і не обов’язкові («Пробудження»). «Сезонність» також досить умовна («Липневий дощик», «Зима»). Виключення — нечисленні, а тому пануючий у них спокій якийсь особливо бентежний («Рожевий сон», «Ніжність»), повідомляє Оксана ЛАМОНОВА.
Марафон читців
Понад 450 учасників читали для широкої публіки «Божественну комедію» Данте Аліг‘єрі в рамках літературного свята, яке проходило в історичному центрі Флоренції, повідомляють РІА «Новости», посилаючись на італійські ЗМІ. «Творчий колектив» читців складався не тільки з професійних акторів та поетів, а й просто з любителів поезії, враховуючи пенсіонерів та школярів. Читання являло собою своєрідний літературний марафон. Кожен з учасників читав уривки з твору Данте. Читці розташувалися на Пьяцца-делла-Синьория, Пьяцца Пітті, недалеко від Палаццо Медичи та Палаццо Строцци. Деякі з виступаючих демонстрували свою майстерність на набережній річки Арно. У читанні взяв участь відомий італійський співак Лучіо Дала, який прочитав пісню з глави «Пекло». У центрі міста на максі-екрані транслювався запис однієї з театральних вистав твору Данте.
Фаворити публіки
На Міжнародному кінофестивалі в Каннах показано вже третину фільмів головної конкурсної програми. У публіки та критиків у фаворі американські стрічки: доброзичливо зустріли світову прем’єру картини «Індіана Джонс та Королівство кришталевого черепа» Стівена Спілберга та біографічний фільм- сповідь боксера Майка Тайсона, передає ІТАР-ТАРС. Знаменитий у недавньому минулому американський боксер Майк Тайсон представив у Каннах документальний автобіографічний фільм, знятий його другом, режисером Джоном Тобеком. «Я вів дикий та екстремальний спосіб життя, — відверто заявив Тайсон на презентації картини. — Вживав наркотики, сварився з небезпечними людьми, спав з дружинами парубків, які хотіли мене вбити. Але я щасливий тут. Це просто чудо». А під час прем’єрного показу на конкурсі «Особливий погляд» 41-річного колишнього боксера удостоїли гучних овацій. У картині Тайсон розказує, наприклад, про те, як його кривдили, били й грабували, коли він був товстим, незграбним хлопчиком. Залізний Майк розплакався, згадуючи першого тренера Каса д’Амато, який зробив з невпевненого в собі підлітка наймолодшого в історії чемпіона світу серед суперваговиків. Довгоочікувану четверту частину культової епопеї «Індіана Джонс та Королівство кришталевого черепа» представили її творці — режисер Стівен Спілберг, продюсер стрічки Джордж Лукас, виконавці головних ролей — «непереможний археолог» Харрісон Форд та Кейт Бланшет, яка з’явилася в образі радянського агента Ірини Спалко. «Я довго вагався щодо необхідності знімати ще один фільм про Індіану Джонс», — заявив Стівен Спілберг. Однак, прийнявши рішення почати роботу над картиною, я намагався зробити фільм якомога більш розважальним, підкреслив режисер. Реакція залу Каннського фестивалю підтвердила, що Спілбергу вдалося досягнути своєї мети: картина, виконана в класичній манері епопеї, вийшла захоплюючою та насиченою несподіваними сюжетними поворотами. Дія картини відбувається в середині 50-х золотої ери наукової фантастики та в розпалі холодної війни. Пошуки стародавнього кришталевого черепа, який належить до епохи давніх майів, ведуть в Південній Америці Індіана Джонс та «сталінські соколи». В основі фільму лежить давня легенда, згідно з якою поєднання 13-ти кришталевих черепів майі здатне дати людству важливі й нові знання...
Випуск газети №:
№87, (2008)Рубрика
Культура