Коротко / КУЛЬТУРА
«Справжню Лару» буде знищено?
Син Набокова має намір знищити незакінчений твір батька. Ця новина шокувала шанувальників творчості письменника в усьому світі. Газета «Гардіан» повідомляє, що єдиний спадкоємець письменника — його син Дмитро — знищить останній незакінчений твір батька, оскільки саме таку вказівку великий письменник залишив у своєму заповіті. Письменник написав: йому ненависна думка, що читачі побачать роботу, яку він закінчив у думці, та не на папері. Проте навіть за 30 років по смерті Володимира Набокова ніхто не наважувався виконати цю останню волю. Рукопис книги «Справжня Лара» зберігається в одному зі швейцарських банків, і досі ніхто, крім спадкоємців письменника, її не бачив, пише gazeta.ru, а тепер, можливо, й ніколи не побачить.
До питання щодо дубляжу
Фільми, зняті в радянський час, не дублюватимуться українською мовою. Таку заяву в інтерв’ю газеті «Известия в Украине» зробив голова Національної ради України з питань телебачення та радіомовлення Віталій Шевченко. «Вони були зроблені у єдиному культурному просторі, ми відносимо їх до національного продукту. Крім того, це нелогічно», — сказав Шевченко. Разом із тим, він підкреслив, що «ті іноземні фільми, які зараз привозять в Україну з російським дубляжем, повинні бути перекладені українською». «Ми маємо закони, їх треба дотримуватись. Абсурдно, коли англо- або франкомовний фільм іде на наших екранах із російським перекладом», — зазначив голова Нацради.
Глечик за... 5 мільйонів фунтiв стерлiнгiв
Аукціонери з графства Сомерсет оцінили в 100—200 фунтів глечик за п’ять мільйонів, пише lenta.ru, посилаючись на The Art Newspaper. Посудина з гірського кришталю з вирізьбленими зображеннями міфічних тварин, кольорів та овочів позначалася в каталозі як французький глечик XIX сторіччя. Згодом з’ясувалося, що її було виготовлено в Єгипті часів династії Фатімідів (XI сторіччя). У музейних зібраннях є лише п’ять подібних раритетів. Вони ніколи не виставлялися на аукціони, але мистецтвознавці оцінюють їх у мільйони фунтів. Глечик було продано за 220 тисяч фунтів стерлінгів: більш ніж у тисячу разів дорожче від стартової ціни, але більш ніж у 20 разів дешевше за реальну ціну в п’ять мільйонів. Глечики з гірського кришталю династії Фатімідів стали рідкістю після того, як в XII сторіччі сунітські володарі Єгипту почали боротьбу за чистоту віри. Зображення тварин вважалися порушенням норм ісламу і, таким чином, майже всі предмети з подібними зображеннями, було знищено.
Випуск газети №:
№11, (2008)Рубрика
Культура