Перейти до основного вмісту

Коротко / КУЛЬТУРА

12 квітня, 00:00

Ціна «Прозріння» — життя

12 квітня рівно о 22 годині на Першому Національному — документальний фільм «Прозріння». Це не просто стрічка про проблему бездомних дітей (автор і ведуча — Наталія Баринова, режисер — Наталія Зозуля). Це — історія людини, яка на прикладі власного життя довела, що вихід із тупика існує. Людини, яка не зупинилась, не пройшла повз, своїм прикладом змусила повірити в мрію, в себе й у країну. Роман Корнійко — президент Міжнародного благодійного фонду «Отчий дім», для багатьох десятків безпритульних дітей став людиною, яка зробила диво. Десятки дітей називають його не по імені й по-батькові, а татом, щиро вважаючи його своїм рідним, люблячим і коханим батьком. Привітний, турботливий, працелюбний, розумний — такий, про якого вони вже й не мріяли, навіть не здогадувались, що такі бувають. Анна ЛАНДОВСЬКА

«Повернення Батерфляй»

У Львівській опері з великим успіхом пройшов балет Мирослава Скорика «Повернення Батерфляй». Балетмейстер-постановник спектаклю — Сергій Наєнко, лібрето написала Валерія Рублевська, авторка роману про Соломію Крушельницьку. У балеті відтворені дві ситуації — врятування опери Пуччіні «Мадам Батерфляй» і стосунки Соломії та її молодшої сестри Нусі. У прем’єрній виставі роль Соломії виконала солістка Львівського оперного театру Христина Трач (на фото), Пуччіні — заслужений артист України Ігор Храмов (на фото).

Франкенштейн — герой мюзиклу

Американський режисер Мел Брукс адаптує свою класичну комедію «Молодий Франкенштейн» для Бродвею. У 2005 році він переробив власний фільм «Продюсери» на музичну виставу, що користується шаленим успіхом, нагадує Reuters. Фільм «Молодий Франкенштейн» було зроблено як синефільську пародію на довоєнні фільми жахів й досі вважається однією з найкращих стрічок Мела Брукса. Режисер зняв її в чорно-білому варіанті, використавши старі декорації. Бродвейську постановку він збирається вирішити в тому ж ключі, повідомляє lenta.ru. Між 1968 та 1995 роками Мел Брукс зняв 12 кінофільмів, у тому числі єдину американську екранізацію «Дванадцяти стільців» Ільфа й Петрова, пародію на вестерни «Виблискуючі сідла», пародію на кілька тріллерів Хічкока під назвою «Страх висоти», а також «Робін Гуд: чоловіки в трико», «Дракула: мертвий і задоволений».

Концерт на біс

29 і 30 квітня в палаці «Україна» пройдуть два концерти на біс відомого естрадного композитора Миколи Мозгового, які він повторює на численні прохання публіки. «День» уже писав у №51 про творчий вечір маестро, що відбувся 24 березня і був дуже тепло прийнятий публікою. Прозвучали найкращі й найпопулярніші пісні Мозгового, написані в різні роки. Микола Петрович дав справжній майстер-клас, виступаючи «наживо» дві з половиною години. Не багато хто з його колег по естрадному цеху можуть так високопрофесійно працювати на сцені. Глядачі довго не відпускали ювіляра (вечір був приурочений до 35-річчя творчої діяльності композитора) і погодилися розійтися лише після того, як маестро пообіцяв швидку зустріч. Як бачимо, Мозговий слів на вітер не кидає — запрошує на концерти. Інф. «Дня»

Листи абстракціоніста

Листування Василя Кандінського та його вірші переклали англійською напередодні першої великої виставки цього художника у Великій Британії, повідомляє газета Guardian. Зокрема, світ побачать листи художника, адресовані одному з перших англійських колекціонерів Кандінського — серу Майклу Седлеру, ректору Лідського університету. Виставка «Кандінський: шлях до абстракції, 1908— 1922» пройде в лондонській галереї Tate Modern з 22 червня по 1 жовтня 2006 року. У експозицію включено понад півсотні живописних творів та близько 30 графічних робіт художника, повідомляє lenta.ru. Організатори виставки планують показати британському глядачеві еволюцію творчості Кандінського від традиційного живопису через групу «Синій вершник» до роботи в об’єднанні «Баухаус». Особливу увагу прогнозують приділити теоретичним роботам художника, зокрема «Про духовне в мистецтві».

«Архітектурний нобель»

Бразильський архітектор Паулу Мендеш да Роша отримав «архітектурного нобеля» — Прітцкерівську премію за 2006 рік. Офіційне нагородження нового лауреата відбудеться 30 травня в Стамбулі. Грошовий еквівалент премії становить 100 тисяч доларів. Журі Прітцкерівської премії в своєму прес-релізі резюмувало заслуги бразильського архітектора таким чином: його унікальний стиль — це «трансформація природи, повний синтез науки, мистецтва й технології в бездоганну констатацію людської гідності й розуму», повідомляє gazeta.ru. Мендеш да Роша розпочинав у середині 1950-х років як архітектор нового покоління, яке отримало прізвисько «паулісти». Перший великий його проект — будівля спортивного клубу в Сан-Паулу, збудована з залізобетонних блоків. Її металевий дах підвішено на стальних тросах. Найвідоміша робота Мендеша да Роша — Музей бразильської скульптури у Сан-Паулу, багаторівнева споруда, фокусом якої є не будівля, а ландшафт.

Мендеш да Роша відомий також своїми проектами реконструкції: він перебудував будівлю найстарішого художнього музею в Сан- Паулу, віадук та одну з центральних площ міста. Також він побудував павільйон Бразилії для всесвітньої виставки Expo-70, що проходила в місті Осака, а 2000 р. отримав престижну премію Міса ван дер Рое.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати