Коротко / КУЛЬТУРА

Друге народження «адвоката Мартіана»
8 та 9 червня франківці запрошують до Театру у фойє на останню прем’єру сезону — виставу «Адвокат Мартіан». У головній ролі — прем’єр трупи Степан Олексенко. Це буде оновлена версія маловідомої однойменної драми Лесі Українки. Рік тому режисер Олександр Мірошниченко вже звертався до даного сюжету, приурочивши роботу до 130-літнього ювілею поетеси. Але після кількох вистав, з об’єктивних і суб’єктивних причин, «Адвокат Мартіан» зник із репертуару. За словами Степана Степановича Олексенка, ця постановка вийшла камерною і втрачалася на великій сцені. А для Театру у фойє вона чудово вписалася за всіма параметрами. Актор не приховує, що роль Мартіана йому дуже дорога і він радий, що вистава знайде нове сценічне життя. Тетяна ПОЛІЩУК , «День».
Парад танцю
Асоціація актуального танцю проводить Міжнародний Фестиваль «Сцена актуального танцю». Протягом тижня на малій та основній сценах Молодого театру виступлять українські і зарубіжні танцюристи, чиї пластичні композиції носять часом досить химерний, поетичний характер. Наприклад, «Листя тіл» — так назвали свою роботу «По.В.С.Танці» з Росії. Окрім цього відомого колективу, глядачі зможуть побачити композиції українських танцювальних театрів ТанцЛабораторіум «Овса і Пітер», «Троянда пахне трояндою» і Арт Класик «Психея». Сальва Санчис із Бельгії привезе до столиці композицію під назвою «GAP», а Еммануель Горда з Франції виконає «вальс сердець» під назвою «Chamade», що в перекладі означає «прискорене серцебиття». Свої пошуки нової виразності учасники Фестивалю пояснюють споконвічним людським бажанням здобути свободу пересування, слова, імпровізації.
Акварелі Гітлера залишаться в Америці
Чотири акварелі, автором яких вважають Адольфа Гітлера, залишаться власністю американської армії — таке рішення виніс Верховний суд США. Після закінчення Другої світової війни американські солдати вивезли їх із Німеччини. Акварелі, на яких зображено жанрові сцени та ландшафт, було написано відразу після Першої світової війни. Протягом останніх декількох років американський уряд та одна з німецьких сімей вели тривалу судову суперечку щодо того, кому повинні належати акварелі, — повідомляє Бі-Бі-Сі. Американські військові знайшли їх у 1945 році незабаром після того, як Гітлер покінчив життя самогубством. Протягом усієї війни картини зберігалися в сімейному замку Хоффманів. Їхній адвокат заявив Верховному суду США, що експропріація акварелей та 2,5 мільйона фотографій повинна вважатися порушенням конституційних прав сім’ї Хоффманів. Однак уряд США звернувся до суду з проханням залишити картини у власності США. За твердженнями юристів Білого Дому, картини було конфісковано в рамках політики знищення фашистської спадщини Німеччини.
Пам’ятник «Дітям лейтенанта Шмідта»
Пам’ятник Остапу Бендеру та Шурі Балаганову, персонажам роману «Золоте теля» Ільфа і Петрова, відкрився в Бердянську Запорізької області. Двоє блудних офіцерських синів поважно сидять на стільцях неподалік від парку ім. Шмідта. В руці у Балаганова келих із пивом, а поруч з Остапом — пустий стілець із написом на сидінні «Пиво відпускається тільки членам профспілки». Третій син героя революції — Паніковський — до пам’ятника не потрапив. Хоч Остап Бендер і Шура Балаганов у Бердянську жодного разу не бували, але зате Петро Шмідт, батько відомого морського офіцера, наприкінці XIX століття був начальником міста і порту Бердянськ. У місцевій гімназії навчався і Петро Шмідт-молодший, прославлений командир бунтівних матросів із крейсера «Очаков» у 1905 році. Пам’ятник «червоному лейтенанту» стоїть у самому парку передає Інтерфакс . «Діти лейтенанта Шмідта» — не перший у Бердянську оригінальний пам’ятник. Минулого року на набережній було встановлено бронзовий монумент «Бичку-годувальнику» — знаменитій азовській рибці, однаково смачній як у смаженому, так і у в’яленому вигляді.
Випуск газети №:
№100, (2002)Рубрика
Культура