Коротко / Культура
Мюзикл про діву Марію
Найсвятіший престол уперше в своїй історії офіційно схвалив мюзикл на тему зі Священного писання. Прем’єра вистави «Марія з Назарету: історія продовжується» відбудеться у Ватикані 17 червня. Партію діви Марії виконає молода оперна співачка Альма Манера, яка виступала раніше на сцені Римської опери, пише lenta.ru, посилаючись на агентство ANSA.it. Лібрето до мюзиклу, що оповідає про дитинство й юність Богоматері, написали Марія Піа Ліотта (режисер вистави та мати виконавиці головної ролі) й Адель Дороті Чьямпа. Музику написав композитор Стельвіо Чіпріані, за хореографічну частину постановки відповідав Сальватор Спаньоло.
«Ми із задоволенням підтримали проект, тому що Марія з Назарету — це жінка, яка зверталася і звертається до людства зі словом Божим», — сказав архієпископ Клаудіо Марія Челлі, голова Папської ради зі зв’язків з громадськістю. Матеріально Найсвятіший престол у створенні мюзиклу участь не бере. Передбачається, що після прем’єри вистава «Марія з Назарету: історія продовжується» вирушить у турне Європою, Латинською Америкою й деякими країнами Близького Сходу.
Премія Хіта Леджера
Фонд «Австралійці в кіно» заснував стипендію для початківців кінематографістів і назвав її на честь померлого в січні 2008 року актора Хіта Леджера. Першого одержувача стипендії фонд оголосить вже наступного, 2009 року, пише агентство Associated Press. Заснування стипендіального фонду підтримав батько покійного актора Кім Леджер: «Хіт ніколи не бажав, щоб його ім’я використовувалося в зв’язку з якимись комерційними проектами, але ідею стипендії він, напевно, підтримав би». Зі свого боку представники фонду «Австралійці в кіно» своєю ініціативою хотіли б ушанувати пам’ять Хіта Леджера.
Леджер помер у віці 28 років від передозування ліків. До цього часу він встиг знятися в двох десятках фільмів, зокрема, в драмі Енга Лі «Горбата гора», що принесла йому номінацію на премію «Оскар», у Террі Гілліама в «Братах Грімм», у Лассе Хальстрема в «Казанові», у Роланда Еммеріха в «Патріоті». В Австралії Леджер став зіркою першої величини після успіху драми «Нед Келлі» Грегора Джордана.
Біло-рожевий сон
У галереї «Митець» проходить персональна виставка Івана Пилипенка. Живопис цього дивного художника вражаюче парадоксальний. З одного боку, це справжній «сон у білому та рожевому» (якщо скористатися термінологією в стилі Уїстлера), чарівне марення, хвилі мерехтливого сріблястого туману... Але одночасно кожна з картин створена точними й сильними, нерідко пастозними, навіть рельєфними мазками (що не так уже й суперечить вищезазначеній біло-рожевій мрії, нагадуючи піну або, наприклад, мережива). Так і сюжети, обрані Іваном Пилипенко, гранично конкретні, більше того — це максимально достовірна або, точніше, разюче переконлива розповідь про прихід весни («Весна у Видубичах», «Весна, храм Спаса на Берестові», «Весна в Пирогові») — або про розпал зими («Засніжена Лавра»), або її відступ («Зима»). Ймовірно, художник цілком прихильно ставиться й до традиційних романтичних сюжетів («Греція», «Венеція», «Білий палаццо»), мешканці яких, звичайно ж, — «Король та королева». Є й серія екзотичних «китайських мотивів» («Рожевий місток»). Однак набагато більше на нинішній виставці Києва — безумовно знайомого, і в той же час, пронизливо таємничого й невимовно прекрасного («На Київських пагорбах»), повідомляє Оксана ЛАМОНОВА.
Казки про Крим
«За сонцем услід» — так (або, точніше, рядком з Лесі Українки — «Шляхом, що проклало сонце») назвала Наталя Плісс свою персональну виставку в галереї «Ірена». Всі, без винятку, картини севастопольської художницi — про Крим, її «Казкову країну». Крим Наталії Плісс — золота країна на березі синього моря, потопаючі в кольорах білі будиночки («Білі троянди», «Олеандр квітне»), величаві древні руїни в горах («Стара фортеця»), виноградники в долинах («Золота балка»). Тут майже завжди — година полуденна, в якій, однак, немає нічого гнітючого, тому що, як здається Наталії Плісс, найбільш спекотний полудень — час найбільш сліпучих фарб та особливої нерухомості, непорушної тиші, яка сприймається художницею майже як медитативний стан. Проте полудню все ж передує ранок («Ранок у Балаклаві»), після спеки приходить негода («Похмурий день»), а літо змінюється осінню («Осінь у Криму»). Тому що Крим Наталі Плісс — прекрасний, унікальний, але живий світ, наповнений рухом «за сонцем услід», повідомляє Оксана ЛАМОНОВА, фото автора.
Мультфільми в інтернеті
У рамках проекту «Дивний світ Діснею», запущеного на каналі ABC, компанія Disney уперше покаже ігрові та анімаційні повнометражні фільми на своєму сайті. Акція буде проходити протягом серпня, повідомляє Reuters. На сторінці знаменитої голівудської студії можна подивитися мультфільм «В пошуках Німо». Пізніше студія обіцяє зробити доступними для перегляду на сайті «Корпорацію Монстрів», «Будинок з приколами», «Зірку сцени», «Щоденники принцеси 2: Як стати королевою», «Чумову п’ятницю» та «Пітера Пена». Представник компанії Disney назвав подібний проект «еволюцією» в інтернет-стратегії найбільшої корпорації. Fox, Universal, Lionsgate та MGM раніше також практикували безкоштовний показ своїх стрічок, розміщуючи їх на відеохостингу Hulu. Disney ніколи раніше цього не робив. Закінчиться акція 8 серпня, повідомляє newsru.com.
Мушкетери повертаються
Компанія Millennium Films («Рембо-4», «Чорна орхідея») зніме картину про зустріч друзів-мушкетерів Атоса, Портоса й Араміса, персонажів славетного роману Олександра Дюма «Три мушкетери». Про це повідомляє lenta.ru, посилаючись на Variety. Персонаж Д’Артан’яна в картині зовсім не з’явиться або буде введений лише в продовженні. Хто виступить режисером і сценаристом картини — не повідомляється.
Нагадаємо, за мотивами книги Олександра Дюма було знято багато фільмів, однак у колишньому СРСР найбільшою популярністю користувався музичний телесеріал «Д’Артаньян і три мушкетери», знятий 1978 року, а 1992 року вийшло продовження — «Мушкетери двадцять років потому». Мушкетерів у фільмах зіграли чудові актори: Михайло Боярський (Д’Артан’ян), Веніамін Смєхов (Атос), Валентин Смірнітський (Портос), Ігор Старигін (Араміс). Режисером серіалу виступив Георгій Емільєвич Юнгвальд-Хилькевич, який зараз знімає картину «Повернення мушкетерів, або Скарби кардинала Мазаріні».
Випуск газети №:
№104, (2008)Рубрика
Культура