Лувр ушосте став головним музеєм планети!
Авторитетне у світі культури та мистецтва видання Art Newspaper опублікувало список найбільш відвідуваних музеїв світуРейтинг знову (вже вшосте!) очолив паризький Лувр, який підтвердив, що йому немає рівних серед культурних установ планети. 2012 року Лувр відвідало майже 10 мільйонів осіб. 9,72 мільйона шанувальників мистецтва — такий новий рекорд відвідуваності музеїв. Це майже на мільйон відвідувачів більше, ніж було 2011 року. В самому Луврі не приховують, що таким різким збільшенням відвідуваності зобов’язані довгожданому відкриттю торік величезного крила, присвяченого ісламському мистецтву. Нині в Луврі найбільша в Європі колекція ісламського мистецтва. Вона складається майже з трьох тисяч експонатів. Причому деякі з них датуються VII сторіччям. Узагалі, на Заході спостерігається явний сплеск зацікавленості ісламським мистецтвом.
У музеї, який стоїть другим у списку, — нью-йоркському метрополітен-музеї — відвідуваність зросла в порівнянні з позаминулим роком на 100 тисяч осіб — до 6,12 мільйона. І тут теж велику роль зіграло ісламське мистецтво. Правда, в Нью-Йорку для нього не добудовували додаткове крило, а лише значно збільшили вже наявні площі.
Наступні три рядки в рейтингу найбільш відвідуваних 2012 року музеїв посіли лондонські музеї, що підтвердило славу Лондона як музейної столиці планети. До речі, в першій десятці списку три паризькі музеї, але і Центр Жоржа Помпіду, і музей Орсе опинилися на двох останніх рядках десятки з 3,8 мільйона та 3,6 мільйона відвідувачів відповідно. На третьому місці списку Art Newspaper Британський музей (5,58 мільйона), на четвертому — Тейт Модерн (5,3) і на п’ятому — Національна галерея (5,16). Далі йдуть Музей Ватикану (5,06), Музей імператорського палацу (Тайбей, Тайвань) (4,36), Національна галерея мистецтва (Вашингтон — 4,2) та два паризькі музеї. newizv.ru зауважує, що звертає на себе увагу домінування європейських музеїв, яке і далі продовжується.
Art Newspaper також визначила найбільш відвідувану виставку 2012 року. Це виставка старих голландських майстрів у токійському Музеї образотворчих мистецтв, що працювала з червня по вересень. Експозиція складалася з полотен, позичених у Королівської художньої галереї (музей Mauritshuis у Гаазі), яка закрилася на ремонт до літа 2014 року. Помилуватися шедевром Яна Вермера «Дівчина з перловою сережкою» та роботами інших нідерландських живописців прийшли 758 тисяч 266 осіб, тобто в середньому по 10,5 тисячі щодня.
Випуск газети №:
№61, (2013)Рубрика
Культура