Пам’яті Небесної сотні
20 лютого у Національній філармонії виконуватиметься знаменитий «Реквієм» Моцарта і Stabat Mater сучасного маестро Олександра Родіна![](/sites/default/files/main/articles/18022016/9magera.jpg)
Програму представить Ансамбль класичної музики ім. Б.Лятошинського (диригент — Богдан Пліш) та солісти: Сергій Магера (бас), Тетяна Гавриленко (мецо-сопрано), Алла Родіна (сопрано), Іванна Пліш (сопрано) Марія Березовська (мецо-сопрано) і Олександр Чувпило (тенор).
До речі, Stabat Mater Дж. Б. Перголезі (композитора початку ХVIII ст.) — один із найвідоміших творів світу. Саме він надихав багатьох композиторів різних епох, зокрема Вівальді, Гайдна, Верді, Шуберта, Пуленка, Шимановського, Пярта та інших. І от, у листопаді минулого року (в рамках «Київ Мюзік Фесту») відбулася прем’єра Stabat Mater Олександра Родіна. «Знаний київський композитор створив один із найбільш вражаючих щодо драматизму і сили дії музичних творів. Це духовний гімн-реквієм, написаний для солістів і струнних у 11 номерах. Stabat Mater — проникливо сучасний твір, який із перших акордів захоплює поєднанням чистої гармонії й дисонансу, ліричних і безвихідно-драматичних моментів, мелодизму і майже какофонії, плачу і гніву...» (див. «День» № 227, 2015 р.). Свій твір маестро присвяти героям Майдану.
— Найдраматичніші моменти історії, на мій погляд, малюють незмінні у всі часи чіткі контури Апокаліпсису: кров і вогонь, страх і мужність, ненависть і любов, біль і незломлений дух, смерть синів і скорбота матерів, — підкреслив О. РОДІН. — Чи змінилися відчуття матері, яка втратила сина, з часів Христа і Діви Марії? З цього питання й народилася ця музика. Але тільки істинна єдність виконавців і твору наповнює музику життям. Грати музику Stabat Mater без віри в неї безглуздо — публіка її не прийме...