Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Пісні УПА та Iвасюка у джазово-симфонічних обробках

14 і 15 жовтня в Києві виступатимуть переможці фестивалю «Червона рута-2015»
06 жовтня, 09:55
У СТОЛИЦІ ВИСТУПАТИМЕ ЛАУРЕАТ ДРУГОЇ ПРЕМІЇ «ЧЕРВОНЇ РУТИ-2015» ВІННИЧАНКА УЛЯНА ОЛЬГІНА / ФОТО НАДАНО ДИРЕКЦІЄЮ ФЕСТУ «ЧЕРВОНА РУТА»

Концерти відбудуться на честь Свята Покрови й Дня захисника України. У Київському муніципальному театрі опери і балету для дітей та юнацтва цьогорічні переможці Всеукраїнського фестивалю сучасної пісні та популярної музики «Червона рута» представлятимуть дві програми і вперше виступатимуть у супроводі симфонічного оркестру й хору театру із залученням сесійних музикантів (клавішні, соло- й бас-гітари, ударні).

На концертах уперше прозвучать популярні композиції Володимира Івасюка та легендарні пісні Української Повстанської Армії в аранжуванні відомого львівського композитора Романа Мельника (1959—2015 рр.).Символічно, що їх виконає талановита молодь — лауреати фестивалю «Червона рута-2015», який нещодавно відбувся у прифронтовому Маріуполі. Юлія Лисичкіна (Харків), Уляна Ольгіна (Калинівка Вінницької обл.), Юлія Бусько (Львів), Ізабелла Іващенко (Ніжин Чернігівської обл.), Антон Якубовський і Дар’я Деркач (Запоріжжя), Мар’яна Слюсар (с. Студена Вінницької обл.) та Анна Ткач (Ізмаїл Одеської обл.) підтвердять гасла: «Україна — єдина!», а «Червона рута» — запалює нові зірки»! Різні за темпераментом, манерою виконання, голосами молоді співаки вже мають власне творче обличчя і яскраву індивідуальність. У їхньому виконанні прозвучать:

14 жовтня — пісні В. Івасюка: «Я піду в далекі гори», «Незване моє кохання», «Водограй», «Два перстені», «Залишені квіти», «Нестримна течія», «Червона рута» та ін.

15 жовтня — пісні УПА: «Гей, відчиняйте до свободи браму», «Лента за лентою», «Ми йдемо вперед», «На Вкраїні сурми грають», «Побратими» та ін., а також твори Романа Мельника: «Присвята Бандері» та «Інтродукція Мрії» — в яких спогад про загиблих відгукується болем за втратами, які нині несе Україна на сході.

Завдяки талановитому опрацюванню Р. Мельника легендарні композиції постануть у сучасному прочитанні — із використанням найновішої стилістики молодіжної музики, зокрема в жанрі симфо-року й джазу — й засяють новими, яскравими барвами. Чутливий до запитів часу, Роман залишив поле для індивідуального прояву співака, для його самовираження, зокрема для імпровізації.

Організатори концертів: Київський муніципальний театр, дирекція фестивалю «Червона рута» за сприяння Київського національного університету ім. Тараса Шевченка, а технічну підтримку заходу надасть Українсько-британське спільне підприємство «Комора».

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати