Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

«Площі свобод. Репетиція»

У Херсоні відкрилася фотовиставка, знята на плівку 50-річної давнини та саморобну камеру
19 січня, 12:21
ФОТОРЕПРОДУКЦІЯ АВТОРА

У галереї «Синій кіт» (вул. Потьомкінська, 18) відкрилася персональна виставка місцевого фотографа Дениса Максимова «Площі свобод. Репетиція». Знімки зроблені у серпні минулого року в рамках проекту «Площі свобод», який об’єднав три міста: Херсон, Ужгород і Чернівці. Проект полягає у розвитку публічних просторів у цих містах та налагодження зв’язків між регіонами України за допомогою партисипативних мистецьких практик, урбаністичних та журналістських досліджень.

Характер публічних просторів Херсона фотограф Денис Максимов вирішив передати за допомоги образу балерини. «Мені хотілось показати світлу сторону наших площ, щось повітряне, легке, жіноче. Прийшла думка про балерину. Мені допомагала Євгенія Бус, артистка нашого обласного театру імені М. Куліша», — розповідає «Дню» Денис Максимов.

Родзинка робіт Максимова не лише в ідеї, а й у матеріалах та підході до зйомки. Фото з балериною зняті на технічну аерофотоплівку 1969 року, яка вже давно вичерпала свій термін придатності, та на стару і напівсаморобну фотокамери. «Я люблю експериментувати у фотографії. Віднедавна відійшов від «цифри» у художніх знімках, — говорить Максимов. — Тому був важливий не тільки проект, а й експеримент із плівкою, а також зі старим фотопапером, на якому надруковані фото. Сьогодні можна добитися будь яких ефектів на комп’ютері, але навіщо ефекти, якщо це можна зробити природно».

Ще одна частина виставки складається з портретів херсонських друзів автора та місцевих діячів культури. Ці роботи теж експериментальні. Вони зняті на саморобний авторський фотоапарат Дениса Максимова (теж представлений у галереї) та надруковані у старій монохромній техніці ціанотипії, винайденої ще у 1842 році.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати