Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Ранкова свіжість на київських пагорбах

У столиці розпочинається фестиваль «Тиждень дружби «Корея–Україна 2016»
29 серпня, 16:38
ФОТО НАДАНО АВТОРОМ

Південну Корею (офіційна назва — Республіка Корея) називають «країною  ранкової свіжості». Однак, окрім  поетичного найменування, Республіці є що пред’явити світові. Нам в Україні це може бути цікавим ще й з огляду на те, що свого часу Корея, так само як і ми, починала відбудову у вкрай несприятливих умовах — після окупації сильнішим сусідом, двох воєн (причому друга — за участі підтримуваних радянською Росією комуністів), із захмарним рівнем корупції, зруйнованою економікою і, відповідно, тотальною бідністю. Після десятиліть наполегливої роботи світ дізнався про «корейське диво», котре проявилося зокрема і в розквіті культури.

Тож, думається, заходам Тижню корейсько-української дружби, котрий почнеться 9 вересня, не бракуватиме відвідувачів. Тим паче що програма очікується доволі розмаїта.

Чим знаменита Корея? В першу чергу на думку спадають кухня, місцева поп-музика (славнозвісний «кей-поп» — K-Pop) та корейське кіно, котре давно є важливою частиною світової кіноіндустрії.

Все це можна буде скуштувати, почути й побачити. Виставка національної кухні «Смак Кореї» пройде в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка. Там же відбудеться концерт кей-поп-гурту і відкриється експозиція пейзажної фотографії Південної Кореї.

Вочевидь, найпомітнішою подією тижня стане концерт у Національній філармонії. У супроводі Національного симфонічного оркестру України виступлять корейські солісти — лауреатка найпрестижніших міжнародних конкурсів, скрипалька Сон-Ю Лі (охарактеризована свого часу рецензентами «Нью-Йорк Таймс» як «виконавиця найвищого класу»), Жасмін Чой (флейта), Хо-Юн Чон (тенор) і Сае-Кюн Рім (сопрано). В Колонному залі філармонії прозвучать фрагменти з опер Джакомо Пучіні «Турандот» і «Богема», Джузеппе Верді «Сила долі» й «Травіата», інструментальні і вокальні опуси корейських композиторів, Великий полонез для флейти і оркестру німецького класика, творця сучасної поперечної флейти Теобальда Бьома і Скрипковий концерт ре мажор Чайковського.

І, звісно, не обійдеться без вищезгаданого кіна. Фестиваль корейських фільмів із повною гамою жанрів — від трилера до музичної комедії — прийме в себе кінотеатр «Київ.

Більш детальну інформацію про цю подію дивіться в найближчих номерах нашої газети.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати