Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Сінергія KharkivMusicFestа

Станіслав ХРИСТЕНКО: «Тема наступного фестивалю нехай залишиться інтригою»
28 березня, 10:34
ВІДКРИВ ФЕСТИВАЛЬ КОНЦЕРТ «З НОВОГО СВІТУ З... АНТРАКТОМ». НА ФОТО — ДИРИГЕНТ, АРТ-ДИРЕКТОР KHARKIVMUSICFEST СТАНІСЛАВ ХРИСТЕНКО, ЕКС-ХАРКІВ’ЯНИН, ЯКИЙ НИНІ ЖИВЕ У США

Новий Міжнародний фестивальний проект, придуманий і втілений чудовим музикантом Станіславом ХРИСТЕНКОМ зі своїми однодумцями, завершує свій двотижневий марафон.

Найкращі виконавці та диригенти з музичних міст-лідерів України, а також Європи та США з’їхалися до Харкова, щоб зіграти сім грандіозних концертів, програми яких були дивовижні та багатоманітні. Нев’януча світова й українська класика звучала в поєднанні з творами сучасних творців.

Але обителлю музики в ці дні були не лише концертні зали, а й метро, вулиці, радіо.  Чого лише варті 8 локацій, з 8 піаніно,  які стали не лише арт-об’єктами, розмальованими дизайнерами,  а й місцем проведення концертів. У них, змінюючи один одного, брали участь як професійні музиканти, так і учні музичних шкіл не лише Харкова, але  усієї області. А в нечасті хвилини «спокою» кожен, хто бажає — незалежно від віку — міг не лише обдивитись інструмент, а й «спробувати його на звук».


ВИСТУПАЄ ЗІРКОВИЙ ДУЕТ СКРИПАЛІВ — МИРОСЛАВА КОТОРОВИЧ І ЛІДІЯ ФУТОРСЬКА

Важливо, що фестиваль, сміливо порушив кордони міста, залучивши до «свого кола» глядачів і учнів музичних шкіл області. Географія спілкування, виконання та майстер-класів неймовірно розширювалася.

Арт-директор фестивалю  Станіслав Христенко — всесвітньо відомий музикант, володар 30 премій престижних музичних конкурсів — від Італії до Казахстану, США та Кореї, поставив за мету вивільнити класику від елітарності, захоплюючи її чарами щонайбільшу кількість людей. І в цьому вкрай щільному графіку він знайшов можливість відповісти на кілька запитань кореспондента «Дня».

 — Станіславе,   як виникла  ідея такого фестивалю? Чому місцем проведення було обраной Харків, а не інше місто України?

—  Ідея створення Фестивалю виникла в процесі участі в різних фестивалях у багатьох  країнах,  із бажанням створити велику культурну подію  в діловому місті. Харків — місто, в якому я народився і в якому  здобув початкову  музичну освіту. Фестиваль активно співпрацює з   державними структурами (театр і філармонія), проте його організація насамперед  пов’язана з приватною громадською ініціативою, до якої долучилися й представники бізнесу. І це для нас дуже важливо.

У МЕЖАХ ФОРУМУ ВІДБУВСЯ ПРОЕКТ «ART&PIANO: ГРАЙ ЯСКРАВО»

 

 —  За яким принципом версталася настільки обширна та багатоманітна програма?

— Головне завдання — це показати різноманітність жанрів і стилів класичної музики, кожен з яких, упевнений, знайде своїх шанувальників.

—  Окрім основної концертної програми, не менш важливою в календарі фестивалю є просвітницька складова, яке завдання ставлять організатори, на що розраховують?

—  Важливим завданням є виховання нового покоління шанувальників музики, викликати інтерес до сучасної та традиційної класичної музики. Ми намагаємося, щоб українські слухачі могли чути видатні шедеври у виконанні музикантів світового рівня,  як це відбувається в Лондоні, Берліні та багатьох найбільших центрах Європи, адже Україна географічно і є центром Європейського континенту.

 —  Контрапункт цього музичного форуму,  чудова ідея — святкування 333-річчя великого маестро Йоганна Себастьяна Баха. Але наступного року буде не настільки приваблива цифра, як думаєте продовжувати?

— Мені здається,  головну тему наступного Фестивалю варто залишити інтригою, але впевнений, що наступного року фестиваль стане ще більш масштабним і цікавим.

ДОВІДКА  «Дня»

Пропонуємо вашій увазі далеко не всю «арифметику» KharkivMusic Fest:

•  Учасників —   понад  1000 музикантів: оркестри, ансамблі, солісти та диригенти і,  звичайно,  молоді таланти Харкова;

•  У межах проекту фестивалю «Art&piano: грай яскраво» було задіяно 26 музичних шкіл міста;

•  До середини фестивалю награли  56 годин музики та було зіграно 133 музичні твори 33 всесвітньо відомих композиторів;

•  Усього виступило 931 дитина (умовно з кожної школи — по 35 дітей,  а шкіл 26);

•  Окремо, в день народження Баха в межах спецпроекту «Бах-333» музика маестро звучала на різних креативних майданчиках, у тому числі нон-стоп протягом 12 годин у кав’ярні «Цукат» і нон-стоп протягом 7 годин на Сумському ринку.

•  У фестивалі взяли участь 145 музикантів і 6 диригентів практично з усіх регіонів України;

•  Було випито 133 філіжанки «Бахачино»;

•  Продегустовано 235 келихів пива «Мюнхен».

Фото надане прес-службою  KharkivMusicFest

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати