Свічки, музика і романс
У Національній опері України відбувся «Вечір старовинного та класичного романсу»У ньому взяли участь солісти театру: від артистів молодого покоління до метрів. У програмі поєднувалися романси класичного репертуару та популярні твори для домашнього заняття музикою, улюблені кількома поколіннями слухачів: твори українських та зарубіжних композиторів.
Романс — квінтесенція ліричного почуття, концентрат щирості. Сценічне оформлення вечора втілило неповторну чарівність тієї атмосфери, в якій колись створювалися та виконувалися романси: камін, свічки, нарядні драпіровки, рояль, присмерково-синій фон, пишність концертних убрань, невимушеність артистів… За організаційною чіткістю, з якою номери програми змінювали один одного, артистизмом та професійною якістю виступів, за кількістю іменитих «зірок» оперної сцени — народних і заслужених артистів, цей концерт надовго запам’ятається публіці. Олександр Востряков, Микола Коваль, Анжеліна Швачка, Тарас Штонда, Тетяна Нелідова та інші чудові співаки зуміли своїм прекрасним виконанням відтворити дивовижний аромат минулих років.
Перше відділення концерту завершила примадонна опери Марія Стеф’юк. Вона співала в супроводі концертмейстера Світлани Орлюк; цей дует справив на публіку найсильніше враження своїм артистизмом, майстерністю та якимось захватом, з яким були виконані романси. Оазиси тихого, але ясного звучання голосу, прекрасна дикція, перетворення вокальних мініатюр на маленькі спектаклі завдяки справжній акторській грі — всі риси справжньої майстерності проявилися тут у всьому блиску.
Прикрасили концерт яскраві театральні епізоди — романси Мусоргського «Блоха» і «Гопак» у виконанні Сергія Скубака, «Чорне віяло» Сарасате у виконанні солістки Людмили Юрченко. У концерті також брали участь інструменталісти: Павло Хмара (скрипка), Наталя Пшенична (віолончель). Твори, які звучали в їхньому виконанні (соло і в ансамблі з вокалістами), гармонійно вплелися в програму концерту і відтінили його атмосферу завдяки своєрідному поєднанню голосу та струнних інструментів. На особливу увагу заслуговують і вокальні ансамблі — чарівність дуету Ірини Семененко та Анжеліни Швачки була доповнена театральною дією. Під «Циганську польку» у виконанні квартету гітаристів (художній керівник Володимир Шаруєв) пожвавлені глядачі, не соромлячись, пританцьовували, прихлопували...
Автор проекту і режисер- постановник концерту, Володимир Володимирович Бегма, вже планує наступний вечір під назвою «Київський романс». Адже композиторами, які жили й працювали в нашій столиці, було створено чимало знаменитих творів. Шедеври минулих століть залишаються улюбленими і в наші дні.