Уроки музики

Днями минуло б 80 років від дня народження Галини Міксон — чудової піаністки, концертмейстера та педагога. Багато років вона працювала в Київському музичному училищі ім. Р.Глієра (зараз Інститут музики). В молодості, після закінчення консерваторії, Галина Львівна подала документи для вступу до аспірантури трьох головних консерваторій колишнього СРСР — в Москві, Ленінграді та Києві. І... була зарахована в усі три виші!
Все своє життя Г.Міксон віддала вихованню юних піаністів, які навчалися в Київському музучилищі. Сьогодні її учні грають і викладають у багатьох країнах світу. Мені теж пощастило бути в їх числі. Важко описати всі суто музикантські, професійні чесноти Галини Львівни. Вона була дуже відданим другом. У тому числі — для своїх учнів, більшість із яких мимоволі залишалися на декілька рангів нижче свого викладача. Але якщо Галина Львівна приходила на дні народження своїх вихованців, то завжди готувала абсолютно ексклюзивні подарунки, витрачаючи на це неймовірні гроші зі свого досить мізерного бюджету (невелика зарплата в училищі, пізніше — пенсія). Утім, мізерними були лише її заробітки. Але зовсім не обдарування! Жодних звань Галина Міксон не мала. Більш того, вона пішла з життя трагічно: страждала від нестерпного болю та невиліковної хвороби. Згадується одна фраза, сказана мимохіть колись Галиною Львівною. Адже її мама померла від раку (мамині фотографії Галина Львівна інколи показувала учням, що приходили до неї додому). І одного дня вона зізналася, що якби була лікарем, то «попрацювала б на золотий пам’ятник»...
В молодості Галина Львівна була схильна до лицедійства. Мабуть, в ній крився талант актриси. З приводу читання якогось вірша в юності їй сказали: «У тобі вмирає Комісаржевська!» (окремими рисами вона справді була схожа на легендарну актрису). Міксон була знайома практично з усіма музикантами-гастролерами, що приїжджали до Києва! Одного разу, зустрівшись із Ростроповичем, указала йому на друкарську помилку в Сонаті Прокоф’єва, з чим, як розповідають, він погодився. Галина Львівна могла цитувати величезні уривки з Шекспіра, багаточисельні вірші Пастернака, Мандельштама... А скільком молодим музикантам вона допомогла і допомагала! Хоча була безсрібницею. Вона могла бути різкою в своїх оцінках, але ніхто не ображався.