Перейти до основного вмісту

«Її фантастичний голос у поєднанні з великим серцем торкає»

До 60-річчя Квітки Цісик відзнято документальний фільм
05 квітня, 17:31
ФОТО НАДАНО ТЕЛЕКАНАЛОМ «ІНТЕР»

4 квітня Квітці ЦІСИК виповнилося б 60-ть. До ювілею співачки телеканал Інтер відзняв документальний фільм «Квітка. Голос в єдиному екземплярі». Його київська прем’єра відбулася в столичному Будинку кіно. Телевізійна –– сьогодні опівночі на Інтері.

Прекрасна чуттєва стрічка. З відчуттям масштабу постаті. Може, не стільки масштабу з огляду на успіх (Квітка прагнула більшої слави), як серця. Щодо першого, то вона могла отримати «Оскар» і «Гремі». Співала  як бек-вокалістка у легенд шоу-бізнесу Майкла Джексона та Вітні Х’юстон. Майже 20 років була обличчям і голосом компанії Ford Motor Company. (Безпрецидентний випадок в історії реклами, щоби стільки років одна і та ж людина уособлювала аудіальну і візуальну комунікацію всесвітньовідомого бренду). З командою найкращих музикантів США, які працювали ще з Френком Сінатрою, записала альбом українських пісень Two Colors. (Він був номінований на «Греммі»). Щодо другого, то її серце – в її піснях.

–– Квітка Цісик –– приклад того, як можна залишатися українкою. Не залежно, де живеш і працюєш, –– говорить поет, журналіст Дмитро ЛАЗУТКІН. –– Її фантастичний голос у поєднанні з великим серцем торкає. Настільки, що можна і чоловічу сльозу пустити. До речі, Квітчина версія «Двох кольорів», як на мене, найкраща. Може, через її ледь відчутний акцент?.. Її жіночу беззахисність?.. Після неї вже складно сприймати інші, попри  те, що їх багато та ще й у різних музичних жанрах. Ця для мене Квітка і зразок, і феномен.

–– Вперше познайомилася з творчістю Квітки Цісик наприкінці 80-х–на початку 90-х, –– ділиться спогадами синоптик Наталка ДІДЕНКО. –– Диски із записами її пісень сюди привозили українці з діаспори. Вони мені відразу сподобалися. Хоча «сподобалися», це –– не те слово. Квітка Цісик не подобається, а вражає! Квітчин голос в душі підіймає різні (в залежності від того, про що йдеться в композиції) почуття. Часто слухаєш і плачеш. Очищуєшся, мабуть, краще буде сказати. Як на мою думку, то такий тембр, як у співачки, сильніший за будь-які оперні голоси. Між іншим, найбільше люблю глибокі драматичні пісні у виконанні Цісик. Часто з ними розділюю жаль, який надходить.

–– Коли напочатку 80-х послухав платівку Квітки Цісик, то закохався в її творчість назавжди, –– підсумовує  скрипаль, композитор Кирило СТЕЦЕНКО. –– А вже в 1991 році особисто з нею познайомився, коли був у США. Поїхав на два тижні, а залишився на дев’ять місяців –– вирішив не поїду, поки з нею не побачусь. Ми зустрілися в Clinton Recording Studios, де працював її чоловік Ед Ракович. Тоді я записав годинне інтерв’ю з нею на магнітофон. Вона видалася дуже людяною, скромною, емоційною і творчою. Митцем високого ґатунку. Її поп-музика наближається до академічної музики за глибиною. Я вважаю Квітку Цісик найкращою українською співачкою ХХ століття по обидва боки океану. Завдяки їй нарівні з Іваном Миколайчуком, Володимиром Івасюком і Ніною Матвієнко створена теперішня генерація свідомих українців, які формувалися протягом 70-80-х років. 

Прем’єра фільму пройшла з аншлагом. (Хоча, можливо, в залі не було стільки VIPів, як подія того заслуговувала). Після перегляду картини, як і, зрештою, до нього, панувала атмосфера щирості. Гадаю, її створила сама Квітка.

До слова, в пам’ять про Квітку Цісик організована благодійна акція – збір коштів для придбання пересувного мамографа –– апарата для ранньої діагностики раку молочної залози, від якого пішла з життя співачка.

P.S. Головний редактор фільму «Квітка. Голос в єдиному екземплярі» Антон Нікітін зазначив, що на Інтері з’являтимуться подібні проекти, які об’єднуватимуть громадян України. З тих, які можна вже проанонсувати, –– документальна картина до 200-річчя з дня народження Тараса Шевченка.  

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати