Перейти до основного вмісту

Забуті шедеври

Вечір камерної опери відкриє відомого баритона Андрія Маслакова в новому амплуа
18 лютого, 15:39
ЗАЗВИЧАЙ АНДРІЙ МАСЛАКОВ ВИКОНУЄ ДРАМАТИЧНІ ЧИ ГЕРОЇКО-ЕПІЧНІ РОЛІ (НА ФОТО — СПІВАК У ОБРАЗІ ЖОРЖА ЖЕРМОНА В ОПЕРІ «ТРАВІАТА» ДЖ. ВЕРДІ З РЕПЕРТУАРУ КИЇВСЬКОГО МУНІЦИПАЛЬНОГО ТЕАТРУ ОПЕРИ І БАЛЕТУ ДЛЯ ДІТЕЙ ТА ЮНАЦТВА), А У ФІЛАРМОНІЇ ВІН З’ЯВИТЬСЯ ЯК КОМЕДІЙНИЙ АКТОР І ВОКАЛІСТ / ФОТО ГЕННАДІЯ ГЛАВИЦЬКОГО

31 березня відомий український баритон, соліст Національної опери, лауреат міжнародних конкурсів виступатиме на сцені Колонної зали ім. Лисенка в несподіваному для багатьох його шанувальників амплуа. Глядачі побачать концертні варіанти два опер. Якщо «Директор театру» Моцарта надихав багато майстрів і є різні версії, то «Диригента оркестру» Чимарозі українські меломани почують уперше.

Нагадаємо, 1786 р. імператор Йосиф II влаштував музичне змагання для двох тодішніх перших композиторів Відня. Моцарт і Сальєрі отримали замовлення на створення невеликих опер. 7 лютого в палаці Шенбрунн відбулися прем’єри: опери Сальєрі «Спочатку музика, потім слово» на лібрето Дж. Б.Касті і опери Моцарта «Директор театру» на лібрето Г.Штефані. До речі, тоді переміг маститий Сальєрі...

Сюжет моцартівського одноактного зінгшпілля переносить слухачів за лаштунки театру. Директор Франк набирає до трупи співачок і акторів. Кожен хоче бути прем’єром і отримувати великі гонорари. Бачачи інтриги, Франк погрожує зупинити постановку і домагається, щоб усі актори працювали дружно, об’єднавшись заради любові до високого мистецтва.

Оперу «Директор театру» на філармонічній сцені поставив Олег Ганзя. У ролі Буфа — співця-коміка виступить Андрій Маслаков, а партерами його будуть: Сергій Бортник (Франк, директор театру), Єлизавета Липитюк (мадам Герц), Валентина Матюшенко (мадам Зільберкланг), Ольга Табуліна (мадам Пфайль) і Олександр Киреєв (Ейлер, банкір).

Свою оперу «Диригент оркестру» Доменіко Чимароза назвав інтермецо для оркестру та басу. Цей твір написано ймовірно між 1786 і 1792 рр. як своєрідна одноактна опера-буф. У гротесковій формі оповідає про диригента, який під час репетиції постійно робить зауваження оркестрантам, прискіпливий до скрипок, віол, контрабаса, духових, розповідаючи музикантам як потрібно правильно грати. І лише коли досягає (як йому здається) потрібного звучання закінчує репетицію...

У ролі Маестро виступить Андрій Маслаков, а його партнерами стануть музиканти Симфонічного оркестру Національної філармонії (диригент-постановник Віталій Протасов). Режисер опери — Юлія Журавкова, концертмейстер Марія Віхляєва, а творчий керівник вечора камерної опери Ірина Нестеренко.

— Нині Юлія Журавкова студентка 4 курсу НМАУ. Опера «Диригент оркестру» Д. Чимароза її бакалаврська робота. Вона киянка. Вчиться в мене на режисерському факультеті. Дуже талановита дівчина. Довго шукала цікаву одноактну оперу для постановки, — розповіла Ініна НЕСТЕРЕНКО. — Юля «перерила» весь інтернет і знайшла лише клавір. Партитуру нам допоміг дістати директор Італійського інституту культури Нікола Франко Баллоні.

— У другому відділенні сцена філармонії стане... кораблем. На капітанському містку стоїть Маестро — Маслаков, який не задоволений звучанням оркестру і постійно бурчить, а в ніші, прихованій від глядачів, перебуває справжній диригент В. Протасов, який дає точні вказівки музикантам. Таке оригінальне «прочитання» придумала Ю. Журавкова, яка знайшла клавір невідомої для нас опери, — розповів «Дню» художній керівник Національної філармонії Владимир ЛУКАШОВ. — До речі, Юля сама зробила український переклад лібрето, який погоджено з керівництвом Італійського інституту культури в Україні. Хочу відзначити соліста Андрія Маслакова — це прекрасний співець з тембрально-багатим голосом і актор із харизмою. Він зумів знайти колоритні барви, щоб створити об’ємні і комічні образи, як Буфа, так і Маестро. Я переконаний, що публіка дістане величезне задоволення від нашого вечора камерних опер, який підготовано спільно з дипломатами Посольства Італії в Україні.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати