Артем Шевченко переходить на роботу в МВС
«Треба навчити міліціонерів сприймати медіа як неодмінну складову своєї роботи», — переконаний журналіст
Відомий військовий журналіст, ведучий військово-політичного журналу «Репортажі та розслідування» на «Еспресо TV» Артем Шевченко невдовзі стане директором Департаменту комунікацій МВС України. Як повідомив сам журналіст, посаду йому запропонував особисто міністр Арсен Аваков. Лариса Волкова, яка обіймала її раніше, залишила роботу у зв’язку з виходом на пенсію.
Шевченко – не перший серед доволі помітних у вітчизняному медіа-просторі тележурналістів, яких зацікавило крісло державного чиновника з прес-служби. Можна згадати хоча б прес-секретарів останніх українських президентів (Ірина Ванникова, Дарія Чепак, Святослав Цеголко) – всі вони прийшли на цю роботу з телеекранів. Цікаво – чим саме з фахової точки зору може зацікавити така зміна амплуа? «Мені захотілось докласти свої вміння та досвід до, без перебільшення, вікопомного процесу створення нової української поліції, – розповідає в коментарі «Дню» Артем Шевченко. – Адже реформування системи МВС сьогодні – це спроба створити нову якість українського правоохоронного органу в нових умовах — в умовах країни, що пройшла через Революцію Гідності та змушена відбивати зовнішню агресію. З одного боку – це виклик, а з другого – шанс. Мені цікаво працювати з нинішнім міністром, цікаво долучитися до створення нової української поліції. Сподіваюсь, з часом, хоча можливо й не так швидко, як би нам хотілося, вона справді наблизиться до європейського рівня».
Артем Шевченко стане чи не першим цивільним спеціалістом на цій посаді – досі її обіймали здебільшого журналісти в погонах. «Вважаю, що Департамент комунікації має стати впливовим медіа – потужним виробником низки інформаційних продуктів різних жанрів і водночас ефективним механізмом популяризації української поліції й передусім нової патрульної служби, – ділиться планами журналіст. – Крім того, департамент покликаний бути якісним комунікатором між професійними ЗМІ та керівництвом МВС. Я хочу навчити своїх нових колег сприймати вітчизняні медіа як неодмінну складову їхньої роботи. На етапі свого реформування міністерство дуже потребує підтримки суспільства, а отже – має бути зрозумілим для нього. Має відповідати, а не відмовчуватись, формувати месиджі та змісти, а не йти у фарватері чужих інформаційних потоків. Довіра до міліції значною мірою грунтується саме на швидких та адекватних відповідях на повідомлення, що компрометують її діяльність». Задля втілення своїх амбітних планів майбутній директор департаменту збирається, зокрема, залучати до команди й нові кадри.
На відміну від своїх попередників, йдучи на роботу в прес-службу, Артем Шевченко не планує відмовлятися від власного проекту на ТБ (адже законодавство дозволяє поєднувати державну службу з творчою роботою). Водночас він не виключає, що формат «Репортажів та розслідувань» може зазнати деяких змін. «Ймовірно, у контенті програми дещо зросте складова міліцейської тематики, але вона все одно залишиться військово-політичним журналом, – розповідає Артем Шевченко. – На проект МВС на каналі «Еспресо TV» вона точно не перетвориться. Свої проекти ми створюватимемо на базі департаменту. Хоча не бачу нічого поганого й у тому, щоб МВС започатковувало власні програми у співпраці з іншими медіа. До речі, такі прецеденти вже були в минулому. Сьогодні моє завдання – максимально відновити виробництво цікавого контенту на базі департаменту, але він повинен відображати передусім журналістську, а не міліцейську позицію».
Author
Роман ГривінськийРубрика
Медіа