До якісного прочитання — через художні метафори
Завершився конкурс студентських плакатів до 15-річчя «Дня»
До 15-річчя «Дня» Національний університет «Львівська політехніка» та Міжнародний інститут освіти, культури та зв’язків з діаспорою підготували нам, так би мовити, інтелектуальний подарунок. Ще в червні ці установи оголосили серед студентської молоді конкурс плакатів до ювілею газети.
— Ідея конкурсу народилася під час зустрічі студентів та викладачів «Львівської політехніки» з головним редактором «Дня» Ларисою ІВШИНОЮ, — розповіла директор МІОКу Ірина КЛЮЧКОВСЬКА. — Це був круглий стіл, де студенти обговорювали своє майбутнє. Тоді ж ми й запропонували Ларисі Олексіївні долучитися до святкування 15-річчя газети «День» проведенням конкурсу на найкращу іміджеву сторінку очима студентської молоді.
Як виявилося, мотив в організаторів конкурсу був не лише разовий. За словами Ірини Ключковської, вони сподівалися долучити молодь до читання «Дня» — «одного з найбільш професійних та інтелектуальних видань в Україні, яке формує громадський світогляд майбутнього фахівця».
Спочатку Міжнародний інститут освіти, культури та зв’язків з діаспорою планував залучити до участі в конкурсі лише студентів «Львівської політехніки», але згодом запросив також студентів Львівської національної академії мистецтв і Державного коледжу декоративного та ужиткового мистецтва ім. Івана Труша.
— Приємною несподіванкою для нас було те, що ми отримали плакат із Краматорська, із Донеччини, — говорить Ірина Ключковська. — Це був і прекрасний лист, і прекрасна робота Ярослави Савчук, яка регулярно читає газету «День» і навіть звернулася до своїх товаришів по допомогу у створенні плаката.
Загалом на конкурс надійшло 50 робіт від 37 учасників. Створити їх було непросто, переконана пані Ключковська, бо для цього треба знати кредо газети, добре вивчити принципи, якими вона керується.
Утім, учасники підійшли до поставленого завдання доволі відповідально. «Готуючись до конкурсу, я переглянула архіви «Дня» за 15 років, щоби глибше зрозуміти концепцію видання і втілити її у плакаті, хоча й до цього періодично читала газету, — розповіла студентка «Львівської політехніки», майбутній дизайнер Наталія МІКІЧУРА. — На перемогу, звичайно ж, не сподівалася, але мала надію, що ідея мого плаката сподобається журі, бо вже маю досвід участі в подібних конкурсах, зокрема зі створення логотипа для нових поїздів Львівської залізниці. А от студент VI курсу Державного коледжу декоративного та ужиткового мистецтва ім. Івана Труша Тарас Гресь до роботи над плакатом про «День» не знав нічого. Проте, готуючись до конкурсу, почав читати газету, а також уважно придивився до її дизайну, щоби «зробити чесний плакат».
Для декого конкурс плакатів відкрив не лише газету «День», а й наш фотоконкурс. «Я знав, що «День» — популярна серед інтелектуалів газета, а після участі в конкурсі сам нею зацікавився. Відкриттям для мене став фотоконкурс «Дня». Я теж фотограф, відкриваю для себе країну через об’єктив, тому наступного року хочу подати на фотоконкурс газети «День» свої роботи», — поділився враженнями студент «Львівської політехніки» Денис ВАСІЛЬЄВ.
— Звичайно, роботи різні, більш чи менш професійні, — говорить Ірина Ключковська. — Але всі вони — цікаві і, що дуже важливо, глибокі. Мені ж найбільше припав до душі плакат Орисі Кривенко із Львівської академії мистецтв. На ньому «День» зображено у вигляді ока, яке уважно спостерігає за всім, що відбувається в Україні. Думаю, що це тільки початок нашої співтворчості з газетою «День». Я дуже хотіла б, щоб ми й надалі організовували такі конкурси із залученням молоді не тільки зі Львова, а й усієї України.
Переглянути роботи учасників конкурсу можна на нашому сайті. А авторів кращих, на думку редакції, плакатів — Наталія Мікічура, Денис Васільєв, Дарина Кисла та Тарас Гресь, Марта Брух, Климентiя Димид, та Дарина Маковецька — буде нагороджено книгами з Бібліотеки «Дня» та річними передплатами на п’ятничний номер газети.