«Сил надають ті, хто не ламається під впливом негараздів»
Олег ГРЕЧУХ, архітектор
Кінець грудня — традиційно час не тільки різноманітних звітів, а й пора підбивати підсумки прожитого року. 2020-й, як ніколи, був і лишається складним для всього світу. І тому вкрай важливо його проаналізувати та знайти ті, можливо, приховані, «поклади» оптимізму, які неодмінно він нам теж дав.
Тож дорогі друзі, ми вкотре звернулися до вас — своїх авторів, постійних читачів, партнерів та експертів з проханням відповісти на запитання новорічної анкети «Дня». Адже й сама інтелектуальна спільнота, згуртована головним редактором та колективом, — це ще один позитив та ресурс, який надбав «День» за свої майже 25 років (цю важливу дату газета відзначить якраз 2021 року). Про цей ресурс для країни не варто забувати і з ним, переконані, неодмінно треба рахуватися. Ваші думки завжди цінні дня нас.
1. 2020-й рік на фоні історії (думка, деталь, штрих, фото).
2. Кого ви вважаєте героєм та антигероєм року?
3. «День» на фоні року (автори, статті, проєкти, які зацікавили вас найбільше).
4. Що надавало вам сил цього року (події, люди, враження)?
5. Які нові сенси, уроки, цінності дав цей рік особисто вам?
6. У 2021-му «Дню» виповниться 25 років. Чим він за цей час став для вас та України?
Олег ГРЕЧУХ, архітектор:
1. Рік змін. Напевне, є люди, які уміло використали неймовірний шанс на відкриття нового. Ріст сервісів відеоконференцій, дистанційна робота і навчання, розвиток інтернет-торгівлі, онлайн банкінгу та документообігу.
2. Складно обрати особистість, бо у будь-якої визначної особистості у реальному часі (не з погляду історії) є різні сторони, у тому числі не найсвітліші.
3. У час обмеженого доступу до музеїв – проєкт газети «День» «Музеї онлайн» затребувана річ. Взагалі музеї в Україні важливі для молодого покоління, для розвитку особистості, але час впливає на сприйняття інформації і музеї просто змушені йти за розвитком цифрових технологій, змінювати форму подачі цінного матеріалу, який вони мають.
4. Попри загальну тривожну ситуацію, до якої ми вже звикли, сил надають ті, хто не ламається під впливом різних негараздів, а впевнено йде вперед і розвивається. Тексти про нові ініціативи у містах України: арт-простори, коворкінги, об’єднання творчих молодих людей, що досліджують будь-що. Архітектуру модернізму, ревіталізацію «хрущівок» та покинутих промислових зон – Україна має безліч занедбаних об’єктів міського середовища, які потребують молодих і сильних рук, розумних і креативних голів.
5. Мало не розчарувався від усвідомлення, що більшість - пасивна, а креативну меншість затискає і тягне на дно маргіналізована частина суспільства. На будь-якому побутовому рівні, навіть коли братися за малу і посильну справу, створювати комфортні умови життя на своїй вулиці, у своїй громаді, знайдеться купка людей, які незбагненно чому захищають право на життя у депресивному і сірому середовищі, «аби не гірше». Як вирішувати цю давню проблему? Напевно, шляхом тонко продуманої комунікації, яка зможе активізувати збайдужілих, але потенційно прогресивних людей, яких, я вірю, більшість.
Рубрика
Новорічна анкета «Дня»