Перейти до основного вмісту

«Антирейтинг» найпомiтнiших?

Коментар до опросу "Дня" в ІНТЕРНЕТІ
14 травня, 00:00

Одразу застережемо — результати цього опитування не слід сприймати як дані повноцінного соціологічного дослідження. Це опитування читачів «Дня» в інтернеті. Проте більша кількість респондентів (719), які брали в ньому участь, дозволяє розглядати результати опитування як ілюстрацію частини суспільних настроїв. Причому аж ніяк не гіршої частини громадян. Моніторинг читачів електронної версії «Дня» показує, що переважна більшість із них (близько 90%) — люди з вищою освітою, у віці від 20 до 40 років. Те, що респонденти читають видання в інтернеті, дозволяє також зробити висновок про їхню активну громадянську позицію, певний соціальний статус і рівень матеріального забезпечення. Приблизно це частина того «середнього класу», про який так багато говорять та який зараз формується в Україні.

Якщо говорити про самі результати, то показово, що вони багато в чому збігаються з тими оцінками діяльності членів уряду, яких чимало останнім часом прозвучало з вуст експертів і політиків — у зв’язку з підбиттям підсумків «100 днів» нової влади. Отже, лідером урядового антирейтингу від читачів «Дня» став міністр юстиції Роман Зварич. Що, напевно, пов’язане з цілою низкою скандалів, що супроводжують цього міністра практично з перших днів його призначення. Особливо підмочила репутацію Р. Зварича плутанина з його освітою.

Друге місце — за міністром культури та туризму Оксаною Білозір, чия кандидатура ще під час призначення викликала чимало критики серед людей мистецтва. Її ім’я найчастіше звучало як приклад «революційної логіки» кадрових рішень нової влади. А конфлікти навколо кіностудії імені О.Довженка та Театру російської драми не лише зміцнили думку недоброзичливців О. Білозір, а й розширили їх лави.

Здивування викликає третє місце в антирейтингу, яке зайняла прем’єр-міністр Юлія Тимошенко. Можливо, «голосуючи» проти неї, респонденти таким чином висловлювали загальне невдоволення діяльністю Кабміну. Тим паче, що, хай би що говорили про безумовний позитив ревальвації гривні чиновники з Нацбанку й уряду, багато людей справді почуваються обдуреними. Не кажучи вже про ціни... Про певний потенціал невдоволення свідчать і майже 8% респондентів, які вважають, що за підсумками 100 днів слід би звільнити весь Кабмін у повному складі.

До речі, найменше виявилося охочих звільнити голову СБУ Олександра Турчинова (3 людини, або 0,4%) та віце-прем’єра з питань євроінтеграції Олега Рибачука (4 людини, або 0,6%).

А загалом результати соціологічних і не зовсім соціологічних опитувань створюють враження, що владі, за деякими винятками, поки що вдається добре вишикувати відеоряд і саундтрек, рекламуючи свою діяльність. А ось яким буде результат вирішення реальних проблем наших громадян — покажуть уже опитування осені.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати