Борги по зарплаті, можливо й погасять
Якщо буде з кого ще збирати податки
Верховна Рада прийняла за основу постанову, якою визнала діяльність Кабінету Міністрів по погашенню заборгованості із зарплатні незадовільною. Постанова передбачає розробку законопроекту про відповідальність за невчасну виплату зарплатні на підприємствах усіх форм власності, індексацію заборгованості на величину облікової ставки НБУ.
Прес-секретар Президента Олександр Майданник пояснював причини невиплати зарплат упущеннями у фіскальній сфері.
За його словами, за чотири місяці цього року бюджет недоотримав 5 млрд. гривень. У той же час заборгованість підприємств усіх форм власності по зарплатні, за даними НБУ, становить 5 млрд. 337 млн. грн. Тому пан Майданник вважає, що якби виконавча влада була спроможна хоча б чотири місяці виконувати підписаний Президентом бюджет, у країні не було б заборгованості по зарплатні. Хоча, здається, виплата цієї заборгованості за рахунок запропонованої схеми може привести лише до різкого падіння курсу гривні.
Резерви посилення фіскального тиску, на яких фактично наполягає Майданник, уже вичерпано. Колишній міністр економіки Віктор Суслов стверджує, що рівень збирання податків у нас і так один із найбільших у світі — більше, ніж у США, де сплату податків громадяни вважають своїм священним обов’язком. Пан Суслов сказав кореспонденту «Дня», що кошти на зарплату треба відшуковувати не за рахунок «посилення» збирання податків, а збільшуючи валовий внутрішній продукт. Він також вважає, що доречніше було б не набирати зовнішні кредити під будь-які відсотки, а заохочувати своїх і закордонних інвесторів. Кажуть, такої ж думки був і Леонід Кучма. Щоправда, це було ще до президентських виборів.
Випуск газети №:
№94, (1998)Рубрика
Панорама «Дня»