Перейти до основного вмісту

Букет на знак протесту

Студентка Могилянки Дарина Степаненко вдарила квітами міністра освіти Дмитра Табачника, висловивши у такий спосіб незгоду з політикою міністерства
23 вересня, 00:00

Очевидно, після того, як анонсована у владних кулуарах відставка міністра освіти і науки, молоді та спорту України Дмитра Табачника не була реалізована, студенти починають втрачати залишки терпіння. Вчора, під час Форуму міністрів освіти європейських країн «Школа ХХІ сторіччя. Київські ініціативи», другокурсниця з Києво-Могилянської академії Дарина Степаненко висловила публічний протест проти політики міністерства та заборон публічних студентський акцій. Правда, у дещо своєрідний спосіб. Дівчина привселюдно вдарила міністра Дмитра Табачника, що був водночас і модератором Форуму, квітами по обличчю. Інцидент встигли зняти на відео, яке можна відкрито переглянути в Інтернеті.

Щоправда, Дмитро Табачник у коментарі, який він дав УНІАН невдовзі після інциденту, запевняє, що нічого подібного не відбулося. Міністр вважає, що дівчина у такий спосіб намагалася просто подарувати квіти. Утім, за це «нічого», за даними УНІАН, Дарину забрала міліція. А в одному з коментарів невідомого дописувача можна прочитати: «Студентку доправили в дитячу кімнату міліції (Дар’ї ще не виповнилося 18 років) за адресою вул. Цитадельна 6/8». Цілком можливо, що їй загрожує штраф або арешт терміном до 15 діб.

Як можна зрозуміти з відгуків у соціальних мережах, думки щодо вчинку Дарини розділилися.

«Це був особистий вчинок Дарини. Ніхто її до цього не делегував. Але її легко можна зрозуміти... Не одна вона незадоволена діями нашого міністра», — вважає голова студентської колегії Києво-Могилянської академії Олександр КУЛЬЧИЦЬКИЙ.

Як розповів «Дню» Олександр Кульчицький, студенти сприйняли її вчинок по-різному: «Багато хто — з ентузіазмом, а частина вважає, що він — непродуманий і може спровокувати хвилю репресій щодо університету, зашкодити у протистоянні академії з міністерством та бути використаним Дмитром Табачником на свою користь у судовому процесі, який триває. На щастя, у неї не було пар, коли це відбулося, а відповідно вона нічого не прогулювала».

Водночас дехто зі студентів переконаний, що висловлювати протест варто в інший, дієвіший і більш, так би мовити, цивілізований спосіб. «...На мою думку, свою позицію у тому, що стосується діяльності посадової особи, виражати потрібно в інший спосіб. Для цього є інститут виборів. На жаль, у нашій державі ця функція не зовсім діє», — говорить аспірант Могилянки Андрій Ковальчук.

З одного боку — так, етичні правила поведінки змушують нас не виходити за певні рамки, але проблема у тому, що інша сторона далеко не завжди грає за правилами і часто не гребує, так би мовити, «вуличними» методами. Звичайно скандальні способи боротьби — це погано, але міністр освіти Табачник — це був наперед визначений скандал.

«З одного боку вчинок Дарини — позитивний, оскільки ще раз привертає увагу до проблем в українській освіті, але я критично ставлюся до того, щоб висловлювати свою позицію у такій спосіб, — ділиться думками з «Днем» студент магістерської програми з культурології КМА Ігор Самохін. — Є інші способи заявити про свою незгоду з політикою міністерства. Зараз, наприклад, проходить студентський протест на Софіївській площі, організований громадськими організаціями «Пряма дія», «Відсіч». Його учасники хочуть вкотре наголосити на тих проблемах, які існують в освіті. Не просто сказати, що ми не любимо міністра освіти, а чітко розповісти журналістам і громадськості, які проблеми сьогодні існують, з чим вони пов’язані, і що потрібно робити».

Водночас саму можливість протестувати студентам довелося вибивати не зовсім мирно, оскільки акцію біля Михайлівського собору (саме це місце було зазначене у заявці) міліція заборонила й арештувала чотирьох її учасників. А поки матеріал готувався до друку, відбулися сутички молоді з міліцією, у результаті яких в автозаках опинилися ще троє студентів. До речі, публічний виступ Дарини, за її словами, також був спрямований і на те, щоб привернути увагу до заборон студентських акцій протесту. І як би там не було, на її позицію звернули увагу. А щоб бути почутим у нашій країні, треба дуже постаратися. Оскільки влада поки що не надто дослухається до думки громадян, висловленої у мирний спосіб, та ще й постійно намагається відібрати можливість її висловлювати.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати