Перейти до основного вмісту

Генпрокуратура наполягає на третій експертизі плівок Мельниченка

23 жовтня, 00:00

Генеральний прокурор України Святослав Піскун заявляє, що «зумів переконати» американську сторону в тому, що Україна не продавала в Ірак радарні системи «Кольчуга». «Мені здалося, що я зумів їх переконати», — сказав він учора на прес-конференції, присвяченій його робочій поїздці в США. За словами Генпрокурора, під час зустрічей з американськими представниками він розповів, якими засобами й методами Генпрокуратура провела перевірку висунутих на її адресу обвинувачень. «І вони зрозуміли, що в рамках законодавчого поля ми зробили все, що могли», — підкреслив він.

С. Піскун повідомив, що він запропонував США провести третю незалежну експертизу плівок колишнього майора Держохорони Миколи Мельниченка з участю фахівців з Німеччини й Росії. «Тим самим, — сказав С. Піскун, — буде виключена ситуація, коли українська сторона заявляє про фальсифікацію плівок М. Мельниченка, а США — про їхню автентичність». За словами Генпрокурора, в США він «не отримав негативної відповіді на цю пропозицію». Він повідомив, що Генпрокуратура звернулася до США «письмово і з проханням або надати оригінали записів Мельниченка, або завірені нотаріусом копії», пояснивши, що немає різниці між оригіналом цифрового запису та її копією. Цю пропозицію Генпрокуратури С. Піскун пояснив необхідністю того, щоб «завтра не з’явилися якісь інші деталі в цих записах, щоб не з’явилися нові фрагменти, в яких згадуються, наприклад, не «Кольчуги», а яка-небудь «риба». Відповідь від США на цей запит буде отримано через «день-два», висловив сподівання Генпрокурор.

В Україні наступного тижня очікується прибуття слідчо-оперативної групи із США для надання допомоги у кримiнальній справі про вбивство Георгія Гонгадзе. За словами Піскуна, українська слідчо-оперативна група з розслідування цієї справи вже відпрацювала в США, і в Україну їде слідчо-оперативна група з Америки. «Вони допомагатимуть у справі Гонгадзе, в усіх напрямках версій, які розслідуються. Вони консультуватимуть», — зазначив С. Піскун. Відповідаючи на запитання журналістів про те, «хто стоїть за записами Мельниченка», С. Піскун сказав: «Якщо розкриємо вбивство Гонгадзе, встановимо, хто стоїть за Мельниченком».

Генпрокурор також привіз зі Сполучених Штатів новини про українського екс-прем’єра Павла Лазаренка. За його словами, після розгляду в американському суді кримiнальної справи Павла Івановича, розслідування якої в цій країні закінчено, Лазаренко може бути засуджений до «невеликого терміну позбавлення волі, а не на 360 років». «Настане час, і П. Лазаренко буде в Україні», — заявив Піскун. Генпрокурор зауважив, що «сума проведених П. Лазаренком грошей через територію США є невеликою, й це не буде великий термін позбавлення волі». «Я впевнений, що його справа слухатиметься в Україні», — підкреслив С. Піскун. Він також повідомив, що викрадені П. Лазаренком гроші, блоковані в Антігуа, буде повернуто лише тоді, «коли щодо цих коштів буде рішення суду». При цьому Генпрокурор уточнив, що це може бути рішення будь-якого суду, «українського, російського й іншого щодо цієї особи». За словами С. Піскуна, міжурядову угоду між Антігуа й Барбуда та Україною про взаємну правову допомогу в розслідуванні кримiнальних справ, яку Генпрокурор мав підписати під час робочої поїздки в США, буде підписано «автоматично через кілька днів».

Щодо резонансного випадку із затриманням бізнесмена Костянтина Григоришина, Святослав Піскун повідомив, що Генеральна прокуратура «запрошує на допит» деяких народних депутатів у справі, порушеній щодо бізнесмена. «Така заява є, i ми слідчим шляхом перевіряємо всі заяви», — сказав С. Піскун. Він також повідомив, що стосовно міліціонерів, які, за заявою народного депутата Володимира Сивковича, «застосували до нього фізичну силу», проводиться перевірка. «Якщо буде встановлено ознаки злочину, вони (міліціонери. — Ред. ) будуть затримані й заарештовані», — заявив Генпрокурор.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати