Хліб буде дорожчати
Всупереч спеціальному розпорядженню глави Одеської облдержадміністрації С.Гриневецького про замороження цін на 10 соціально значимих сортів хліба, виданого у травні цього року, керівники низки місцевих хлібозаводів та магазинів після президентських виборів все ж підняли їх на 5-10 відсотків. «Ініціатори підвищення цін, що підняли на 10 коп. торгівельну надбавку, мотивують це ростом вартісті бензину та інших енергоресурсів. А подати на них позови до суду ми не можемо, — заявила кореспонденту «Дня» Михайлу АКСАНЮКУ завідуча відділом цін облдержадміністрації Галина Голобородько, — оскільки облуправління юстиції відмовилось зареєструвати травневе розпорядження губернатора через неточності юридичного обгрунтування».
Коментуючи «Дню» ситуацію з хлібними цінами, президент Української ліги підприємців агропромислового комплексу Леонід Козаченко відзначив, що «українська ціна на хліб дуже залежить від світових цін, які нині почали підніматись. А грошей на дотації, щоб утримати рівень цін, у нашої держави немає». Як вважає Л. Козаченко, Україна матиме дефіцит продовольчого зерна. І обидва названі фактори впливають на зростання вартості хліба. «Ціни на хліб в Україні зростуть відсотків на 15, — сказав Л. Козаченко, — штучно їх утримати неможливо. Ринок повинен бути відкритий, а відтак він не може не реагувати на зміни світової кон'юнктури. Поки ціни на хліб і цукор на світовому ринку були низькими, вони не зростали і в Україні. Звичайно, можна закрити ринок від експорту і змусити селян задешево продавати свою продукцію, але що ж тоді буде з нашим сільгоспвиробником?»
На думку П. Козаченка, урядові України слід ввести дотацію на хліб. За його даними, у ціні на хліб, що продається в Західній Європі, 42% — це державні дотації. Питання лише в тому, чи потягне наш бюджет такий додатковий вантаж?