Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

КОРОТКО

22 травня, 00:00

Українських льотчиків відпустили на батьківщину Літак лишився в Анголі Віктор ВОРОНЮК, "День"

 

В Україну днями повернулися четверо членів екіпажу, затриманого в Анголі транспортного літака Ан-26 української авіакомпанії "Мотор-Січ" (Запоріжжя). У ПАР, де знаходиться українське посольство, що займається питанням розв'язання конфліктної ситуації, залишився лише командир повітряного судна Михайло Розновський.

 

Нагадаємо, що приводом для арешту українського літака стало прийняття Радою Безпеки ООН санкцій проти порушників угод про мирне врегулювання в Анголі. Зокрема, на початку лютого місія спостерігачів ООН, що знаходиться в африканській країні, повідомила про порушення українським Ан-26 ангольского територіального простору. Також повідомлено і про його польоти над районами, що контролюють революційні повстанці марксистського угрупування УНІТА.

 

З жовтня минулого року на африканському континенті літак запорізької авіакомпанії "Мотор-Січ" виконував замовлення різних комерційних організацій. Напередодні арешту, 3 лютого, здійснив політ у Луанду на замовлення південноафриканської фірми "Інтерстейт Ейрвейс".

Пізніше ангольська влада не перешкоджала вильоту членів українського екіпажу в ПАР, де знаходиться найближче українське посольство...

 

Як повідомив кореспондента "Дня", посол України у ПАР Леонід Гур'янов, український літак як і раніше знаходиться під посиленою охоронною ангольської влади в аеропорту міста Луанди. "Трудність у з'ясуванні всіх обставин НП полягає в тому, що в Анголі немає українського дипломатичного представництва, - підкреслив він. - З Преторії ж з Луандою вести переговори досить важко. Однак, поверненням Україні літака займається наш радник Дем'яненко".

 

За словами українського посла, ангольська влада досі не подала на запит амбасади вагомих доказів того, у чому звинувачують український екіпаж. Досі незрозуміла і причина арешту українського судна. Відсутня й будь-яка інформація про перебування на борту Ан-26 вантажів, що ніби-то призначалися УНІТА.

 

Як повідомив кореспондентові "Дня" Віктор Нагайчук, начальник управління інформації МЗС України, посольство нашої країни в ПАР все-таки отримало повідомлення, що найближчим часом воно одержить офіційну відповідь від ангольських компетентних органів. Не збирається жертвувати українським літаком, який коштує дорого, і керівництво запорізької авіакомпанії "Мотор-Січ". Найближчим часом представники компанії, включаючи адвоката, вилетять до Преторії для розв'язання справи у судовому порядкові.

ПОЗИЦІЯ "Як не крути, а мера обирати потрібно"

29 березня мають відбутися вибори до місцевих органів влади. Але сьогоднішня влада, виходячи з власних інтересів, блокує вибори міського голови у Києві та Севастополі. Зокрема Президент наклав вето на закон про особливості проведення виборів у цих містах. На прохання "Дня", ситуацію що склалася, коментує київський екс-мер Іван Салій:

 

- Те, що відбувається навколо виборів у Києві, ще раз засвідчує: закони, особливо Конституцію, слід усім читати не там, де вигідно, а підряд. Наприклад, у Конституції немає жодного пункту, де щось сказано про Центрвиборчком, який голосував у минулу п'ятницю за практичне блокування виборів у столиці. Конституція не наділила главу держави чи ЦВК правом призначати або відміняти вибори у Києві. Вони ж схопилися за те, що є конституційна норма про спеціальний статус міста Києва та Севастополя. Але у всьому цивілізованому світі, зокрема у Європі, спеціальний статус для великих міст може передбачати додаткові повноваження, а не позбавлення них. З означеного кола питань можна провести загальноміський референдум. Але ще раз наголошую: Києву не потрібен ані градоначальник, ані городничий. Нам потрібен мер, міський голова легітимний і наділений повноваженнями киян, а не лише Президента.

 

Ми ж йдемо у Європу з повернутою, у політичному розумінні, назад головою. Нашому Президентові слід конче узгодити лінії економічних і політичних реформ. Адміністративну реформу слід вести в напрямкові муніципалізації. І звідки ж її почати як не зі столиці? Сподіваюся, що Президент України та його оточення збагнуть це.

 

 

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати