Перейти до основного вмісту

Коротко / Панорама дня

05 грудня, 00:00

Дніпропетровцям покажуть брежнєвський диван

У приміщенні Дніпропетровської облради урочисто відкрито перший в Україні Музей місцевого самоврядування. Експозиція музею складається з декількох розділів, які висвітлюють самоврядування запорожців, у міських та сільських громадах, роботу земств, а також рад депутатів трудящих в УССР. Невеликі розділи присвячені також діяльності органів самоврядування часів Української Народної Республіки, діяльності Нестора Махна і навіть місцевих управ періоду німецько-фашистської окупації. Крім експозиції документів та фотографій, у музеї намагалися відтворити обстановку в органах самоврядування різних історичних епох. У залі можна побачити сюртук працівника земства, обмундирування радслужбовця, а також такі раритети як шкіряний диван з приймальної Л. Брежнєва. «Розробляючи експозицію, — прокоментувала завідуюча відділом місцевого самоврядування Дніпропетровського історичного музею Тетяна Шапаренко, — ми подумали про те, що повинна бути ще й екскурсія до будівлі обласної ради. Ця споруда, безсумнівно, має історичну ауру. До революції в ній розміщувалося комерційне училище, в якому викладали відомі вчені А. Синявський, Д. Дорошенко, Д. Яворницький. А в радянські часи, коли тут знаходилися обком партії та обласна рада, в кабінетах будівлі працювали В. Щербицький, Л. Брежнєв та інші видатні люди». Присутні на відкритті музею помітили один недолік — його експозиція закінчується моментом проголошення незалежності України. «За дужками» залишилася бурхлива діяльність колишнього голови Дніпропетровської облради Павла Лазаренка, а також його соратників. Проте, співробітники музею запевняють, що експозиція надалі буде розширюватись, а експонатів вже нагромадилося стільки, що один із кабінетів заповнено «до стелі». Вадим РИЖКОВ «День».

«Металіст» переміг «Олімпіакос»

В матчі четвертого туру групового етапу Кубка УЄФА в групі В харківський «Металіст» переміг «Олімпіакос» — 1:0 (Едмар, 87). У другому матчі цієї групи з таким же рахунком «Герта» програла на своєму полі «Галатасараю» 0:1 (Барош, 69 пен.). У «Галатасарая» 9 очок після чотирьох ігор, у «Металіста» — 7(3), «Олімпіакоса» 3(3), «Герти» — 2(3), «Бенфіки» — 1(3).

Київ і Душанбе узгодили програму економічного співробітництва

Президент України Віктор Ющенко і президент Республіки Таджикистан Емомалі Рахмон підписалися під Міждержавною програмою довгострокового економічного співробітництва між Україною і Таджикистаном на 2009—2012 роки. Під час офіційної зустрічі В. Ющенко підкреслив, що особливий інтерес для України становить енергетична співпраця. «Нашим особливим інтересом у сфері економічних відносин є розвиток і реалізація проектів енергетичної інфраструктури. Тут у нас є прекрасна історія, хороші традиції», — наголосив глава держави. Він висловив сподівання, що Україна й надалі залишатиметься унікальним партнером Таджикистану у сферах енергетики і машинобудування. Президент України також повідомив, що в першому кварталі наступного року в Душанбе відбудеться засідання спільної комісії з питань економічної співпраці та бізнес-форум. Також у присутності президентів двох країн відбулася церемонія підписання ряду міжурядових угод. У будинку Городецького Віктор Ющенко вручив Емомалі Рахмону орден князя Ярослава Мудрого І ступеня. У свою чергу, президент Таджикистану вручив Президентові України орден Ісмоїлі Сомоні І ступеня.

У центрі Вашингтона з’явиться пам’ятник жертвам Голодомору

У Вашингтоні відбулась церемонія посвячення місця, де з часом стоятиме пам’ятник жертвам українського Голодомору. Дозвіл на встановлення меморіалу свого часу підписав президент Джордж Буш. У церемонії взяла участь перша леді України Катерина Ющенко. Місце в центрі американської столиці, де стоятиме пам’ятник жертвам української трагедії, посвятили священики православної та греко-католицької церков. Церемонія стала кульмінацією низки акцій відзначення 75-ї річниці Голодомору, які протягом року проводила українська громада. Загалом, ще не закінчений процес встановлення пам’ятника почався багато років тому. Президент УККА Тамара Гелло зазначає, що українська громада працювала над цим 15 років. Домогтися дозволу на встановлення українського пам’ятника в центрі американської столиці допоміг конгресмен від штату Мічіѓан Сенді Левін. Саме він став спонсором відповідного законопроекту, який було ухвалено 16 листопада 2005 року, і який згодом підписав президент США Джордж Буш. Участь у церемонії посвячення місця під пам’ятник взяли також українські та американські дипломати, свідки Голодомору та люди, які приїхали до Вашингтона з різних куточків Америки. Незабаром в Україні буде оголошено конкурс, а з часом уряд України повинен звести над Вашингтоном пам’ятник, який нагадуватиме світу про маловідому йому трагедію. (За матеріалами «Голосу Америки» та «Гомону України«(Канада).

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати